poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Cykl wrocławski Tom 3: Płacz - Marta Kisiel

Wiele w życiu się zmienia. Nie tylko w życiu bohaterów książek. Zmiany to nie tylko wydarzenia ale i nowinki technologiczne, techniczne, informatyczne. Tak więc z tym postem zmienia się i coś tutaj. Zapraszam was na mój Instagram - tam znajdziecie najnowsze opinie. Na blogu będą się pojawiać tylko i wyłącznie już patronaty.

Niektórzy będą płakać inni nie. Niestety blog i zabawa z nowymi ustawieniami zajmuje zbyt dużo czas - niektóre aktualizacje nie przynoszą oczekiwanych zmian. Miało być prościej jest więcej błędów gdzieś niż można sobie wyobrażać. Zabawy czcionkami już nie sprawiają radości.

A wracając do książki...

**~~ opis z okładki ~~**

Są takie przygody, które zostają w człowieku na zawsze. Są takie przygody, po których nie ma co zbierać.

Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki dawnych przyjaciół spotykają się raz jeszcze. Czy tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat i dramatyczna wyprawa na ratunek Eleonorze zdołają na dobre scementować rodzinę? Czy też kolejne zanurzenie w czasie dla wszystkich okaże się tym ostatnim? Dramatyczna opowieść o podnoszeniu się z gruzów, osadzona w pełnej tajemnic i grozy scenerii Gór Sowich.


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Płacz to wreszcie kontynuacja. Wracamy do babeczek, które znamy. Klara, Matylda, Jaga oraz gdzieś Eleonora :)


Brak moc mojr, zatracenie się nici oraz tajemnicze telefony nomen omen gdzieś zza światów sprawiają, że wyjątkowe bohaterki zaś będą zmuszone do budowy więzi rodzinnych oraz pomocy bliskim. Pani w towarzystwie papugi opowiadają Gertowi co ich ostatnio spotkało i jak wyjaśniły się sprawy, ale dochodzą do niepokojących wniosków, że trzeba pomóc i innym.

Ramzes, leże strzogona, poszukiwanie tajnych przejść, dzienniki oraz ponownie tajemnicza historia. Książka bardzo dobra - lepsza i ciekawsza od poprzedniczek. Tak wreszcie ta obyczajowość zamieniła się w ciekawą historię. Wreszcie!

Tajemnicza Lipowa 5 po raz kolejny jest pełna myśli i rozterek. Tam gdzie nikt nie chce jechać i chodzić mieszkają bardzo, bardzo magiczne babki. Lokatorzy jej kamienicy pełni humoru i problemów zapewniają siostrą wiecznie ciekawe sprawy, czy tego chcą czy też nie. Oj tym razem od samego początku będziecie zainteresowani i zaciekawieni.


**~~ wydanie ~~**

Marta Kisiel, Płacz, stron 352


Data premiery książki: 2020-03-11

Wydawnictwo Uroboros, 2020


**~~ informacje dodatkowe ~~**
Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz