poniedziałek, 27 lipca 2020

Cykl wrocławski Tom 1: Toń - Marta Kisiel

W wolnej chwili nadal nadrabiam lektury z półki "chcę przeczytać". Tym razem padło na Toń. Jest to pierwszy tom z cyklu i jestem zaskoczona lekturą. Myślę, że jeśli spodobała wam się Szamanka od umarlaków Martyny Raduchowskiej to i Toń wpadnie wam w oko. Klimat podróży w czasie jest tu znaczący i jest to bardzo dobrze napisana historia, która wciąga czytelnika. Akcja już od pierwszych stron powoli, ale znacząco nabiera tępa. W połowie to już mknie i nim dotrzecie do końca będziecie zaskoczeni.

**~~ opis z okładki ~~**

Najnowsza powieść Marty Kisiel, autorki kultowego „Dożywocia”! Rodzinne sekrety, podróże w czasie, ukryte skarby i krwawa historia Dolnego Śląska... Czyli Marta Kisiel, tym razem serio. 

Kiedy Dżusi Stern decyduje się wyświadczyć przysługę ciotce, jeszcze nie wie, że otwierając drzwi niewłaściwej osobie, uruchomi lawinę wydarzeń, których nie da się już cofnąć. Trzpiotowata dziewczyna, jej poukładana starsza siostra oraz kąśliwa ciotka nieoczekiwanie wplątują się w morderstwo — a to dopiero początek niebezpieczeństw, jakie na nie czyhają. Wszystkie tropy zdają się prowadzić prosto do tajemniczego mężczyzny imieniem Ramzes, o którym w środowisku antykwariuszy mówi się wyłącznie szeptem...

Przesiąknięta krwią i chciwością historia Wrocławia i Dolnego Śląska, rodzinne tajemnice i groza nie z tego świata.


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**


Świetnie bawiłam się podczas lektury i już nie mogę się doczekać kontynuacji! Tak. Była to książka idealnie wpasowująca się w mój klimat lektury. Niechcący trafiłam na książkę, której zwyczajnie potrzebowałam. Mroczna, z dobrym humorem, z tajemnicami, z podróżą w zaświaty, z podróżą w historii, z podróżą w czasie. Siostry Stern i ciotka to bohaterki jakich chce się poznać. Opowieść o zegarku, złocie i rodzinnych tajemnicach. Ciężko bez spojlerów napisać tak żeby zachęcić do lektury. Zwyczajnie musicie ją przeczytać!


Duchy, zjawy, upiory, widziadła - lubicie te klimaty? Musicie ją przeczytać!

Eleonora, Dżusti, Klara oraz Matylda zabiorą was w podróż, w której utoniecie. Toń nie w wodzie, a w czasie.

Jeśli chodzi o okładkę to nie zaciekawiła mnie w porównaniu do tekstu. Zdecydowanie to ta książka, którą można przeoczyć na półce, a szkoda! Bo jest znakomita!

1945r - sprawi, że .... - a sami przeczytajcie ;)

Najfajniejsze jest to, że czytając książkę myślicie że już wiecie co będzie dalej, a tu w połowie okazuje się, że koniec jest jeszcze daleki. Akcja dopiero będzie się rozkręcać, Tak jeszcze bardziej! Jeszcze szybciej i jeszcze ciekawiej!

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość - kojarzycie Mojry - ja ten klimat bardzo lubię! Bardzo! Myślę, że i wam się spodoba. Siostry
Stern, Siostry Bolesne - bawcie się z nimi dobrze!
Ciekawa jestem jak szybko odkryjecie kim tak naprawdę jest tajemniczy Ramzes. Ja dałam się zaskoczyć historii i obstawiałam ciut inny obrót spraw i jego - znaczenia. Ale jest to bardzo mój klimat! Oj tak! Jeśli wiecie co lubię to wiecie kim jest! Och!!!! Hihihi... ;) Od zawsze lubię takich bohaterów i jest on na liście moich ulubionych - od teraz! A to, że do końca nie wiadomo, czy jest on dobry, czy zły - cud malina! Dajcie znać jak obstawialiście podczas lektury!

Ja zabieram się za kolejną część, bo jestem ciekawa co tam dalej!

**~~ wydanie ~~**

Marta Kisiel, Toń, stron 416


Data premiery książki: 2018-05-23

Wydawnictwo Uroboros, 2018


**~~ informacje dodatkowe ~~**
Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz