poniedziałek, 18 maja 2020

Teściowe muszą zniknąć - Alek Rogoziński [PRZEDPREMIEROWO]

Wreszcie ją mam! Kolejną, jeszcze gorącą od drukarki książkę Alka. Nie macie pojęcia jak bardzo ucieszyłam się kiedy dostałam przesyłkę z diamentami! Toć to wiadomo, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiet! No i cieszę się, że wreszcie wydawnictwo zaczęło doceniać swoich recenzentów i zaczęli płacić za opinie. Co prawda tylko w naturze, no ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? 😂😂

A że zapłata była z góry to teraz wreszcie mogę napisać co myślę o twórczości autora oraz o jego pomysłach - szczególnie najnowszym o zabiciu ukochanych teściowych! 😈

**~~ opis z okładki ~~**

Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Kazimiera regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i masoni. Maja regularnie paraduje w Marszach Równości, żyje w konkubinacie, a z rzeczy uznawanych za święte uznaje tylko święty spokój. Nic więc dziwnego, że obie serdecznie się nie znoszą.

Problem w tym, że syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem. W dodatku takim, które wpadło w nie lada kłopoty. Kiedy jedno z ich dzieci zostaje oskarżone o morderstwo, a drugie porwane, Kazimiera i Maja muszą połączyć siły, aby udowodnić ich niewinność. Pytanie - czy same się przy tym nie pozabijają?

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**


Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się konsekwencja Alka. Chodzi mi tu o ilość stron książek - zawsze w okolicach 330-350 stron. Czcionka miła dla oka. Spis postaci, który pomaga oraz jest idealną podpowiedzią do ewentualnego scenariusza - liczę, że poza sztuką będę miała kiedyś okazję zobaczyć film, komedię na podstawie którejś z książek Alka. Liczę na to bardzo!


Ostatnio nie miałam co robić pewnego popołudnia. Zrobiłam sobie więc owocowej herbaty obowiązkowo w moim ulubionym kubku (nie, to wcale nie ten z motywem róży
😂😂😋) i nalałam sobie odrobinkę winka i zasiadłam do lektury - książka miała być lekka i przyjemna. Ze stosu jaki mnie otaczał wybrałam Teściowe muszą zniknąć, bo to pewniak. Książka bowiem zawierała wszystko czego w tym momencie potrzebowałam - garść znakomitego humoru, swobodne i żywe dialogi bohaterów oraz odpowiednią dawkę suspensu (oczywiście w tamtej chwili nie wiedziałam o tym!)


Nie będę wam opowiadać historii, bo ją trzeba samemu przeczytać, tak zwyczajnie musicie mi zaufać, że się nie zawiedziecie. A wiem - poniżej to co znajdziecie w książce - jeśli się wam to podoba to to jest książka dla was.

A więc co znajdziecie w najnowszej książce Alka? Oto kilka perełek:

 • urocze teściowe, które się kocha - tak kocha! - są one takie realne!
 • wredna sąsiadka, która jest odpowiednikiem tej najgorszej, a taka jest w każdym bloku,
 • klechę z Bytomia - to sentymentalna uwaga ;)
 • mole w kawiarni,
 • coś o kawie i herbacie,
 • pojawi się też ulubiony pan Darski,
 • motyw zakonnic (w przebraniu),
 • kilkoro celebrytów,
 • skarb, który jest całym sednem sprawy i niektórych poróżni, a niektórych zbliży do siebie,
 • będzie też coś o "Akademii Pana Kleksa", którą sama uwielbiałam za młodu - teraz mam lekko mieszane uczucia,
 • poznacie też historię pewnego listu napisanego przed wojną,
 • a na sam koniec spotkacie ukochaną przeze mnie Różę Krull.
Liczę, że jesteście zaciekawieni.
Książka była lekka i przyjemna. Warto było wypić przy niej herbatkę.
"Ma taki jakby ul na głowie i dwa podbródy. Zawsze chodzi ubrana na czarno."

"Chociażbyś mnie najpierw zaprosił na kolację, a nie od razu chcesz lecieć w tarło!"

"W internecie. W sklepie Sexy Ciuszek. Pamiętam to doskonale, bo kupiłam tam wtedy dwa habity oraz trzy żele intymne, bo mi z reguły błyskawicznie wychodzą, i dostałam dwadzieścia pięć procent zniżki."

**~~ wydanie ~~**Alek Rogoziński, Teściowe muszą zniknąć, stron 332


Data premiery książki: 2020-05-20

Wydawnictwo W.A.B., 2020
**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz