piątek, 8 maja 2020

Ja, potępiona - Katarzyna Berenika Miszczuk

W oczekiwaniu na czwarty tom - to będzie ciężki...
Kiedy tylko poznałam bohaterów tej serii pokochałam ich! Wiki, Beleth i Śmierć to moi ulubieńcy. Jednak w tej części poznałam jeszcze Charona - przewoźnika, a jednocześnie brata Śmierci. Zabawna historia, pełna skrajnych porównań i przesłań.
Kasia ma lekkie pióro, ironiczne poczucie humoru i, co najważniejsze - niebanalne pomysły. Znakomite wyczucie przy tworzeniu śmieszno-strasznych scen. Lekko wulgarny język i cięte riposty dodawały dialogom mocnego i zarazem życiowego wydźwięku. Zdecydowanie polecam i zapraszam w otchłań!


**~~ opis z okładki ~~**


Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica po raz trzeci wpada w kłopoty. Przypadkowo trafia do Tartaru, tuż po ujrzeniu białego krzyżyka na chodniku i ciężarówki z mrożonkami. A właśnie zaczęło jej się układać. Pokochała diabła Beletha, wyzbyła się boskich mocy, a jej przeciwnik Moroni został zamknięty w anielskim więzieniu. Ponadto diabeł Azazel nie planował niczego złego, zajęty romansem z królową Kleopatrą.

Czy teraz Wiktorii uda się wyjść z labiryntu i związać z Belethem?

Powieść bardzo dynamiczna, żadnych przestojów, ciągłe zwroty akcji, do tego mnóstwo humoru, szczypta komedii romantycznej, odrobina czarnej, trochę kryminału, duża doza piekła...


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**Tartar, hmmm... miejsce zgrozy i zniszczenia. Klimat panował tu straszny. A w międzyczasie na ziemi dzieją się różne rzeczy.

Ta część jest od początku ostra i zawiła. Dwa punkty akcji sprawiają, że czyta się to ekspresowo! Dosłownie w 3 godzinki idzie pochłonąć książkę! Ona płonie w rękach! Strony przeskakują między palcami, a oczy wpatrują się w literki szukając kolejnych akcji!

Diabły knują swoje, a Wiki działa swoje. Beleth dowiaduje się prawdy i zaczyna działać - och jakie to diabelskie!

Motywy Tartaru, rzeki, pułapek oraz ifrita były dla mnie niby czymś znanym, ale jakże wspaniałym. Rewelacyjnie, że Kasia wplotła to w tą część. Serio tu nic nie dzieje się z przypadku, wszystko jest zaplanowane. Fajnie, że są też przypomniane sytuacje, wątki z poprzednich tomów, bo nie jesteśmy w stanie się pogubić.

Ja, potępiona to książka najbardziej trafiająca w mój gust i grupująca wszystkie interesujące mnie wątki z świata zaświatów. Poświęcenie, motywacja, dążenie do celu i walka - to wszystko ( plus dialogi ) buduje idealną całość. Wątek miłosny jest tu nicią napędzającą całość, ale jest to główny wątek, który nie dominuje i nie sprawia, że się nudzimy.

Wiedźma, Hitler, Elżbieta, Achilles to postaci wplątane w treść z poczuciem humoru, krwawymi dialogami oraz mrocznymi pomysłami. Azazyl podczas tłumaczenia rozmów przekręca, bawi i irytuje. Jednak jest w tym tak słodki, że jeszcze bardziej go polubiłam.

Weźcie książkę w ręce i poznajcie moc dżina!


Ja, diablica; Ja, anielica; Ja, potępiona oraz Ja, ocalała to szalona podróż po zaświatach w towarzystwie ekstrawaganckiego diabła Azazela, sympatycznej Śmierci i złotookiego Beletha… Daj się wciągnąć w przezabawną, błyskotliwą serię o przygodach młodej diablicy!**~~ książka ~~**


Katarzyna Berenika Miszczuk, Ja, potępiona, stron 404


  Data premiery: 2012-10-03Wydawnictwo W.A.B., 2012


**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz