poniedziałek, 7 października 2019

Żniwiarz TOM4: Droga dusz - Paulina Hendel

Nie mogę się nacieszyć! Jest mój przystojniak! Ten plakat wymiata! Jest straszny, ale mnie kręci jego klimat! Jestem już stara - książka młodzieżowa ;) Ale dość, że zapowiada się przednia lektura to jeszcze We need Ya przesłało paczkę, którą nie mogę się nacieszyć! Jaaaram się!**~~ opis z okładki ~~**

Ciemność zalała Wiatrołom. Nadeszła trzynasta pełnia a wraz z nią nowe demony. Feliks ma wrażenie, że w tym rozdaniu dostał od losu najgorsze karty. Odkrywa, że ludzie mogą być równie nieobliczalni i żądni krwi, co nawi. Magda w pogoni za Niją znajduje się tak daleko od rodzinnego miasteczka jak jeszcze nigdy. Czy uda jej się odkryć, kim tak naprawdę jest, zanim będzie za późno? I czy droga dusz zaprowadzi ją z powrotem do domu?

Po epoce wiedźminów przyszedł czas na żniwiarzy. Paulina Hendel stworzyła serię, która aż prosi się o film. Bohaterowie fundują nam niezapomniane przygody, których akcja rozgrywa się w świecie pełnym słowiańskich demonów. Daj się porwać! Choć niekoniecznie jakiejś strzydze…

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

"Nic na siłę, wszystko młotkiem - nie wiadomo dlaczego akurat w tej chwili przypomniały jej się słowa Sebastiana naprawiającego ekspres do kawy."

Od czego by tu zacząć? Może od tego, że Paulina Hendel znakomicie trafiła w mój gust!


Ciemność zalała Wiatrołom. Dosłownie. Burza odcina ich od świata. Magda i jej wujek mają wiele do roboty. Magda musi wrócić na ziemię, do świata żywych. Wujek musi pokonać demony. Prowadzenie akcji z dwóch torów jest fajne i nie. Zazwyczaj nie wiadomo kiedy co się dzieje. Tu jednak było to bardzo zgrabnie napisane. Pierwszy i Magda knuli plan na zniszczenie Niji. Ale jak wykorzystać wiedzę skoro była w zupełnie innym miejscu?

Co było najfajniejsze? Świat. Stworki. Opisy. Akcja tak naprawdę była w tle - mimo, że była znakomita.

Trzynasta Pełnia nadeszła. Wiele się działo. Magda musiała wrócić do domu przez tytułową Drogę dusz. I takie klimaty, wyjaśnienia tytułów uwielbiam. Nawiązania do czegoś ze świata stworzonego. Świat zmarłych mnie kręci - zawsze i w każdej postaci.

Pogłoski o tym, że seria nadaje się na ekranizację uważam za bardzo trafne. Myślę, że nie tylko byłaby to dość droga produkcja, ale i fenomenalnie dobra - gdzie można napisać, aby zrobili z tego serial? Taki jak np. Wiedźmin? - Netflix weź to pod swoje skrzydła, błagam!

Co jest w tych książkach? Wszystko. Przykładowo: lekarz alkoholik, emerytowany nauczyciel ze schizofrenią. Różnorodność demonów, upiorów, motywy zielarskie oraz tajemniczy Pierwszy, który jest zagadką. Najważniejsze w tym tomie jest to aby wyjaśnić co się stało z Mateuszem. Pojawiają się też nowe demony, które nie są tymi złymi.

Nie wiem ile trzeba będzie czekać na kolejny tom - ten z okładki, ale czekam! Drogę dusz pochłonęłam w weekend i żal, że była tak krótka. No nic. Zostaje mi grzecznie czekać i zabrać się za coś innego.


**~~ wydanie ~~**

Paulina Hendel, Droga dusz, stron 496


Data premiery książki: 2019-10-02

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2019


**~~ informacje dodatkowe ~~**Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz