wtorek, 29 października 2019

Cała w fiołkach - Agnieszka Olejnik

Gdy zaczęłam czytać tę książkę to się na samym początku rozczarowałam. Myślałam, że to dalsza część historii o postrzelonej piorunem miliarderce Idze (Ławeczka pod bzem). Jednak przechodząc na dalsze strony moje rozczarowanie mijało. Po pierwsze Iga nie zniknęła. Po drugie ta książka jest równie zabawna jak pierwsza część. Cała w fiołkach to luźna kontynuacja Ławeczki pod bzem, więc jeśli nie czytaliście tamtej to spokojnie możecie poznać tę historię. Jednak obie książki są tak zabawne, a zarazem poważne, że jeśli będziecie mieć tylko czas to zapoznajcie się z treścią obu.
**~~ opis z okładki ~~**

Co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej?

Agata cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami były wprawdzie pełne pasji, ale krótkotrwałe. Zdaje sobie sprawę, że metryka nie kłamie, dlatego postanawia skorzystać z „fachowej” pomocy, by tym razem zakochać się na całe życie i założyć rodzinę.

Za namową przyjaciół wybiera się więc do wróżki. Jej przepowiednie są jednak mgliste i niesatysfakcjonujące. Bo co to za wróżba, która mówi,że jej wybranek będzie chodził zimą bez szalika!?

Wzburzona i załamana, decyduje się na desperacki krok. Idzie po radę do psychologa. Z początku zniecierpliwiona i zrezygnowana, po kilku sesjach zaczyna wierzyć, że mogą jej pomóc. Za namową terapeuty postanawia naprawić relacje z matką, która zostawiła ją i jej ojca, kiedy Agata miała 15 lat. Spotkanie po latach będzie obfitowało w emocje, a na jaw wyjdą sekrety, które przemeblują jej dotychczasowe życie.

Cała w fiołkach to przewrotna i zaskakująca opowieść o kobiecie, która żeby pokochać, musi najpierw odnaleźć samą siebie.**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Agata cierpi na zbytnią kochliwość, kompleks Elektry i chęć posiadania dziecka. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami nie ułatwiały tego ostatniego - były pełne wzniesień, ale jak szybko się zaczynały tak szybko się kończyły. Pod namową bliskich przyjaciół w tym Igi Agata postanawia skorzystać z pomocy, ale co tam będzie się rozdrabniać idzie do wróżki i psychologa. Domyślcie się jaki miks to będzie. Wróżka straszy śmiercią, a jej przepowiednie są mgliste i niesatysfakcjonujące. Pierwsza wizyta zaliczona została do nieudanych. Agata idzie więc do psychologa. Coś jednak jest dziwnego bo psycholog zaczyna wymagać tego co wróżka: zmiany życia, a nawet zaprzestania związków z facetami, co dla tak kochliwej Agaty jest trudne. Z początku zniecierpliwiona i zrezygnowana, po kilku sesjach zaczyna wierzyć, że oboje mogę mieć rację i że ten duet jej pomoże.

Cała w fiołkach to przewrotna i zaskakująca opowieść o kobiecie na rozstaju, we łzach szczęścia i smutku i błota na twarzy.
Czy jest w stanie rozwikłać zagadkę nieudanych związków, czy faktycznie ma na to wpływ rozwód rodziców z przed lat, samotność ojca, z którym została, żal do matki i inne tajemnice?

Warto przeczytać. Naprawdę warto.
**~~ wydanie ~~**


Agnieszka Olejnik, Cała w fiołkach, stron 403

Data premiery książki: 2018-04-01 
 Wydawnictwo Czwarta Strona, 2018
**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz