wtorek, 29 października 2019

Ławeczka pod bzem - Agnieszka Olejnik

Wybierając na kolejną lekturę Ławeczkę pod bzem liczyłam na powiew wiosny i lata w ten jesienny wieczór. Pomyślałam sobie ciepło bohaterów i ciepły maj w którym kwitną bzy rozgrzeje moje serce i myśli.

Nie powiem zaskoczyła mnie Agnieszka Olejnik. Pisarka swą bohaterkę wygania z domu i zamyka w czasie świąteczno noworocznym w przecudnym krajobrazie Tatr, gdzie Iga zakochuje się w zasypanych śniegiem górach.

Ale może od początku...


Co jest bardziej prawdopodobne? Wygrana w lotto czy to, że trafi w ciebie piorun? A znacie kogoś komu się przydarzyło i jedno i drugie? Ja znam - nazywa się Iga Marzec i jest bohaterką przepięknej historii jaką z lekkością i rozmachem opowiada Agnieszka Olejnik. Historia lekka i niełatwa, wesoła i smutna, skłaniające do refleksji i bawiąca do łez. Niespodziewane zwroty akcji oraz cudowne krajobrazy to nieodłączne elementy książki. Raz zaskakuje was jedno innym razem zachwyca drugie.**~~ opis z okładki ~~**Jak bardzo odmienia życie wysoka wygrana? Czy naprawdę trzeba zapomnieć o szczerej przyjaźni i uczuciach?Gdy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełniania marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia. Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?

Choć zarzeka się, że nie potrzebuje nikogo na stałe, wokół niej pojawia się kilku przystojnych mężczyzn. Czy to zasługa nagłego wzbogacenia się? W dodatku jeden z nich najwyraźniej spodobał się jej przyjaciółce…


Kłamstwa i niedopowiedzenia trudno będzie odkręcić, ale pozwolą odnaleźć w życiu sens i pomóc pewnej małej dziewczynce. Usiądź na ławeczce pod bzem i pomyśl, o czym naprawdę marzysz. 


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Co byście zrobili z wygraną? Jak sobie poradzić z górą pieniędzy, na co wydać, komu powiedzieć, komu zaufać i jak się zachować w stosunku do przyjaciółki, która miała obiecaną połowę wygranej. Ile kosztuje spełnienie marzeń? Czy pojawienie się wianuszka przystojnych mężczyzn to efekt wygranej, czy życiowy fart?
Błyskawiczna wyprowadzka z domu do hotelu, zmiana wyglądu i poszukiwania idealnego domu doprowadzają do szeregu zaskakujących wydarzeń. Czy samotność to dobry pomysł na życie i czy uda się wyjść z twarzą po tylu kłamstwach? Zapraszam do lektury. Salwy śmiechu i zestaw wzdychnięć murowany.
 
Uwielbiam kiedy tytuł książki to coś więcej niż tylko naciągany zestaw słów który znajduje się na okładce. Ławeczka po bzem w ogrodzie przed własnym domen to główne marzenie, które nasza bohaterka realizuje w dość nietypowy sposób. Takie książki powinny byś sprzedawane w pakiecie. Oby Cała w fiołkach okazała się równie dobra i wciągająca.


**~~ wydanie ~~**

Agnieszka Olejnik, Ławeczka pod bzem, stron 450


Data premiery książki: 2017-07-19

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2017
**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz