środa, 4 września 2019

W jego oczach - Alicja Sinicka [PATRONAT] [PREMIEROWO]


Oczy wilka to jednak nie Zmierzch chociaż motyw wilka by na to sugerował, i nie jest to też Gray mimo, że sceny seksualne są gorące. [...] - takimi słowami zaczynałam dwa lata temu opinię o poprzednim tomie. Dziś nie wiem co napisać, żeby zapadło wam w pamięć, to co chciałabym przekazać. Jak ująć w kilka zdań emocje i uczucia jakie towarzyszyły mi podczas lektury? Nie wiem...


Przez te dwa lata zmieniło się wiele. I u mnie i u autorki i w serii. Ale o tym przekonacie się już sami jeśli skusicie się na lekturę W jego oczach.

**~~ opis z okładki ~~**

Kontynuacja bestsellera „Oczy wilka"!

W życiu Leny i Artura rozpoczyna się nowy rozdział. Właśnie się zaręczyli po dwóch latach związku. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, a sama Lena nie potrafi zostawić przeszłości za sobą. Wciąż nie może pogodzić się z tym, że jej ukochany ma przed nią mnóstwo tajemnic.
Czy tak poważna decyzja nie powinna być podejmowana bez cienia wątpliwości? Czy Artur potrafi oddać się jej całkowicie i rozpoczną wspólne życie na nowych zasadach?
Kobieta nie ma pewności, czy przebije się przez mur, który wzniósł jej ukochany. Czy kiedykolwiek do końca go pozna?
**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Podczas lektury najważniejsze stają się emocje. To one tu grają pierwsze skrzypce. I nie piszę tylko o bohaterce, ale sam czytelnik został zaskoczony kontynuacją. Wiele osób bowiem zdziwiło się kiedy autorka podała do publicznej wiadomości informację o kolejnej książce. Zakończenie poprzedniego tomu nie wskazywało na to. Osoby zainteresowane oczywiście wiedziały co i jak. No i już dziś mogę wam napisał, że Alicja Sinicka pisze ostatnią część tej niezwykłej trylogii, a jej premiery możecie wypatrywać już w 2020r.


Miła, sympatyczna i piękna pisarka zaprasza nas w nowy świat Leny i Artura. Narzeczeni mieszkają razem i spędzają ze sobą każdą wolną chwilę - czy na pewno?. Codzienność, rutyna oraz wiele niewiadomych sprawia, że pytania same się nasuwają, a tajemnice mnożą.

Książka jest znakomitym drugim tomem. Poprawiona i literacko i stylistycznie, a sama fabuła perełka - wciąga, trzyma w napięciu. Mroczna tajemnica, zachowania, reakcje sprawiały, że czułam się pod obserwacją Artura. Kojarzyło mi się to odrobinę z przypowieścią o słowiku zamkniętym w złotej klatce, który przestał śpiewać ze smutku. Bo czy Lena nie gaśnie w związku, w którym się znajduje?

Znajdziecie tu również wstawki ONA, których znaczenie poznacie w toku czytania lektury. Są one bodźcem do myślenia. Podsumowaniem sytuacji, sentencją, zapalnikiem.


Alicja Sinicka bardzo dobrze przygotowała się do poruszanego w książce tematu. Z jednej strony współczuję jej przeczytania i poznania tak wielu życiowych tragedii obarczonych ciężką chorobą jaką jest schizofrenia, z drugiej zaś zazdroszczę wiedzy jaką teraz posiada, gdyż nie każdy jest w stanie zrozumieć, poznać chorobę i żyć według jej wytycznych.

"Gdy zamykają się usta, otwiera się umysł". - jest to piękny cytat z tej książki, którego znaczenie odkryją tylko te osoby, które książkę przeczytają. Pozostałe osoby mogą uważać go jedynie za cytat będący jedynie sentencją sformułowania "zamknij się i zacznij myśleć". Jednak zapewniam was wcale nie o to chodzi!

Tajemnicza ONA jest zdesperowana, zazdrosna, mściwa i czuć, że nie cofnie się przed niczym. Pytanie kim jest i jakie ma zadanie?

"Z miłością jest tak, że czasem trzeba zdecydować za drugą osobę. Tylko prawdziwie zakochany człowiek wie, kiedy powinien to zrobić". - ten fragment urzekła mnie bardzo. I nie jest jedynym, który zostaje, wręcz wpija się w mózg oraz w serce odbiorcy.


Po cichu liczę na to, że uda mi się porozmawiać na targach z Alicją i zapytać skąd bierze pomysły, czerpie inspiracje. Mam też nieskromną nadzieję, że ostatni tom będę mogła przeczytać też przedpremierowo i polecić wam z całego serca. O tym jednak przekonacie się dopiero w przyszłym roku.

Jeśli liczycie na rozwiązanie tym tomie tajemnicy, poznanie od zaplecza laboratorium fabryki, to bądźcie pewni, że doświadczycie jeszcze większego morza tajemnic owianych zagadką rodziny Artura.


W książce występuje wątek porwania. Niektórych to zaskoczy innych nie. Jedni powiedzą, że jest to oklepany temat, pojawiający się w romansach. Jednak można było się tego spodziewać przy takim bohaterze. Pytanie jednak jak szybko rozwikłacie zagadkę, kto jest winny tego zamieszana?

Ja jak zawsze kocham i nienawidzę głównego bohatera! To właśnie te emocje. Uwielbiam czuć się zauroczona i jednocześnie zdeptana przez pięknookiego Artura. Jest on szczery na tyle na ile może być i tajemniczy na maksa. Jakie sekrety skrywa i jakim człowiekiem ostatecznie okaże się być?**~~ wydanie ~~**


Alicja Sinicka, W jego oczach, stron 368


Data premiery książki: 2019-09-04

Wydawnictwo Kobiece, 2019
**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz