piątek, 22 marca 2019

Życie według kota. Kocie zasady jak być szczęśliwym na co dzień - Astrid Eulalie

Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem?

Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników?

To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota – w twojej sytuacji.

 
Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot!

Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia.
Weź przykład z kota!
Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem:
Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem.

Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą – zacznij życie według kota!To naprawdę działa!

Poradnik Astrid Eulalie to zbiór rad i punktów na które należy zwrócić uwagę kiedy żyjemy z małym domownikiem. Pamiętajmy, że zwierze też czuje i reaguje na nasze humorki. Książeczka mimo, że ma niecałe 200 stron jest pełna dobrych rad, czy ciekawych spostrzeżeń.


Wykonując zadania lub odpowiadając na poszczególne pytania możemy rozbudzić ciekawość nie tylko w zwierzaku, ale również w sobie. Fakt książka ta jest skierowana do ludzi opiekujących się czworonogiem, ale ja nie mam zwierzaczka i dobrze bawiłam się czytając tę lekturę. Uważam, że była to dobra lekcja podejścia do tych małych i czasem bezbronnych członków naszych rodzin.Życie według kota
to psychologiczne podejście do znanego nam tematu leczenia kotem - co to znaczy? Część ludzi wierzy, że kot zabiera zło od człowieka - choroby, bóle, czy nawet złe myśli. Zawsze kot towarzyszył wiedźmie - szczerze nie wiem dlaczego, ale to chyba czarny kot miał być tym złym symbolem. Jednak wiemy, że koty grzeją ludzi oddając im swoje dobre fluidy.


W tej niewielkiej książce znajdziecie nie jedną radę, obalicie nie jeden przesąd na temat kotów, a może i je polubicie. Ja po przeczytaniu książki patrzę już inaczej na te małe, przytulaśne zwierzęta.


Książka jako poradnik to dobra psychologiczna lekcja. Uważam, że od czasu do czasu dobrze jest poczytać coś co możemy wykorzystać w życiu. Człowiek rozwija się całe życie i poza czytaniem wiadomości i fantastyki - w moim przypadku ;) - od czasu do czasu sięgnę po poradnik, który nie był nigdy moją ulubioną częścią literackiego dobytku. No, ale jak widać warto poczytać coś innego - chyba Astrid wiedziała jak napisać tę lekcję kociego przekazu, aby zaciekawić, zainteresować odbiorcę.
Astrid Eulalie, Życie według kota, stron 176


Data premiery: 2019-02-26

Wydawnictwo Amber, 20196 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka.
  Dodaję bloga do obserwowanych :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyda mi się taka książka, z przyjemnością po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam,
  Fantastic Chapter

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy posiadamy kota to faktycznie dość istotne jest to, aby go dobrze wychować. Jak dla mnie spodobał się artykuł o kotach w https://www.statkihistoryczne.pl/kot-syberyjski-poznaj-tego-zwinnego-zwierzaka/ i jestem zdania, iż z pewnością wielu z nas także tak myśli.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń