piątek, 8 marca 2019

DWORY TOM2: Dwór mgieł i furii - Sarah J. Maas


Drugi tom z serii Dwór cierni i róż sprawił, że krew zawrzała, a serce zabiło niemiłosiernie. Był to tom, który w 100% spełnił moje oczekiwania i który według mnie był najlepszy w tej serii. Mogę tu pisać same zachwyty. Nic mnie tu nie nudziło. Przeleciałam przez ten tom jak burza. Zajęło mi to jeden cały dzień, ale było warto o tak! No, ale warto coś napisać dla osób jeszcze nie zdecydowanych...

Dwór mgieł i furii to idealne połączenia światła i ciemności. Jest to tom mroczniejszy, a zarazem ciekawszy, bardziej zmysłowy, ojjj bardziej! Tu erotyka i sceny miłosne jak i łóżkowe są bardzo gorące, a zarazem subtelne i idealnie wpasowane w fabułę.

Jest to tom drugi, a więc uwaga dla osób, które nie czytały tomu pierwszego teraz nastąpią spojlery!
Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeństwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina - Rhysand, Książę Dworu Nocy.Zwabioną podstępem Feyra raz w miesiącu okrywa mrok jego niebezpiecznego królestwa. To pewne, że władca ciemności będzie chciał wykorzystać ją do swoich celów. Chyba że... to nie Rhysand jest tym, kogo Feyra powinna się obawiać. Na Dworze Wiosny również bowiem nie jest bezpiecznie, a sam Tamlin ma przed ukochaną coraz więcej tajemnic. Czy rzeczywiście tylko po to, by ją chronić?

Gdy nad Prythian i krainę ludzi nadciąga widmo wojny tak groźnej jak żadna dotąd, Feyra musi zdecydować, komu może ufać. Stawką jest życie jej rodziny i losy całego świata. A w magicznym świecie fae przyjaciele potrafią być bardziej niebezpieczni niż wrogowie.

Z drugim tomem poznajemy świat w tak szybki i ciekawy sposób, że z czystym sumieniem mogę zapewnić, że tu nie ma chwili na oddech. Tu mknie się przez lekturę i aż chce się więcej i więcej!

Plaga z pierwszego tomu została wyjaśniona, opowieści snute zostały poszerzone o prawdziwe wydarzenia w świecie fae. Poznacie tajemnicze stworzenia, przejdziecie przez naukę - bardzo śmieszną i dowcipną ;) - pooglądacie świat, mapy, obrazy oczami bohaterów. Suriel, człeczyna, czy Nagi to tylko skrawek tego na co możecie liczyć. Ale opisy, czy nawet freski, a już nie wspominając o geografii ziem Fae - to coś naturalnego. Sarah J. Maas ukazała to i wiele więcej bardzo realnie. Nie tylko otoczenie, ale i emocje oraz zachowania są może nierealne, bo to przecież fantastyka, ale jeśli by na to nie patrzeć to chciałoby się sięgnąć ręką i poznać taki świat.

https://www.instagram.com/silketara/

https://www.instagram.com/silketara/

Przygotowania do ślubu Feyry i sam przebieg ceremonii sprawił, że krzyczałam - to nie tak! Kiedy kolejne losy nabrały tępa zaś zakrzyczałam - TAK! Tak właśnie! Były momenty w tym jak i w pierwszym tomie, że krzyczałam - Ale jak to?! To nie tak miało być! Co ty robisz! - ale  to właśnie się dzieje przy czytaniu tych książek! Emocje są prawdziwe i szczere. Uśmiech przy żywych dialogach i rechot przy docinkach sprawiły, że musiałam wycierać łzy, które leciały z rozbawienia. Ta książka ma w sobie jak wiele. Sprawiła, że byłam szczęśliwa, zła, radosna, smutna, a w końcu zaskoczona.

https://www.instagram.com/p/BbqF6W-Fqi9/


W tej części znajdziemy kolejne podobieństwa do innych książek, baśni, filmów - kiedy je wychwycicie napiszcie w komentarzu. A jeśli już czytaliście serię dajcie znać co się wam rzuciło w oczy. Jaki miks książek przypisalibyście do tego momentu?

Jak się kończy Dwór mgieł i furii? Tak, że sięgniecie po trzeci tom! Bo końcowe wydarzenia nie dadzą wam spać!

P.S.
Wszystkiego dobrego kobitki z okazji Dnia Kobiet!
Rhys ma dla Was kwiatuszka z Dworu Nocy ;)
Tamlina też ma dla Was kwiatuszki, te z Dworu Wiosny ;)

Sarah J. Maas, Dwór mgieł i furii, stron 768


Data premiery książki: 2017-01-11


Wydawnictwo Uroboros, 2017


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz