wtorek, 2 października 2018

W promieniach szczęścia - Agata Przybyłek

"Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej.

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko, jej życie diametralnie się zmienia. Ponieważ dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziąć za nią odpowiedzialność. Niestety, otwierając się na miłość, musi porzucić swoje marzenia i plany. Czy będzie gotowa na tyle poświęceń?

Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości." - opis książki.

No tak, cóż. Co tu napisać? Od czego zacząć? No więc... Po raz kolejny podkreślę, że urlop był bardzo zaczytany. A jedną z książek, które przeczytałam była W promieniach szczęścia. Książka ta należy do serii Bądź przy mnie zawsze, i taki też tytuł ma pierwsza książka z cyklu. W weekend przeczytałam kolejny tom, którego premiera będzie już jutro!


Patrząc na cudowne okładki książek, można pomyśleć, że to "miłość z pięknym widokiem". Agata Przybyłek jest pisarką, ale też cichą terapeutką kobiet. W jej książkach znajdziemy nie tylko zabawne, lekkie teksty, ale i trudne tematy.

W promieniach szczęścia to opowieść o podejmowaniu decyzji. Decyzji, które zaważą na całym życiu bohaterek. Mamy tu dwie różne historie. Dwie główne bohaterki. A do tego piękne połączenie ich losów. Jedna, zgrana, dopracowana całość - brawo!

Jednak jeśli liczycie, że autorka napisała lekką komedię, to tym razem weźcie chusteczki. Ja bym zaliczyła tę książkę do kategorii: literatura obyczajowa, dramat. Historie obu pań łapią czytelnika, a sami zdecydujecie, która bardziej was kupiła.


Agata Przybyłek doskonale wie jak dotrzeć do kobiet i ich emocji. A słodki domek nad morzem, czy oceanem to czasem więzienie, a nie wymarzone miejsce na świecie. Autorka mistrzowsko pokazuje przewrotność losu. Główną rolę w tej książce odgrywa miłość i to w różnym rozumieniu, stopniu, czy relacji.

Uważam, że autorka jest w znakomitej formie. Po przeczytaniu jej ostatniej książki - bliżej o tym już w czwartek - wpisałam ją na listę moich ulubionych polskich pisarek. Kupiła mnie emocjami, tym, że trafiła w mój czuły punkt. I pewnie będzie tak z niejedną kobietą niezależnie od wieku.

Na zakończenie - pamiętacie łańcuszek szczęścia z filmu "Podaj dalej"? Podczas lektury zwróćcie uwagę na Glorię.

W moim obecnym stanie zdrowia zostawię wam cytat: "- Nalewki z bursztynów mają szerokie zastosowanie zdrowotne. Obniżają ciśnienie tętnicze, wspomagają wydzielanie żółci, działają bakteriobójczo, ułatwiają gojenie się ran, a nawet zapobiegają powstawaniu zmarszczek." - idę kupić nalewkę ;) Agata Przybyłek, W promieniach szczęścia, stron 384


Data premiery: 2018-07-04

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2018Książka przeczytana dzięki uprzejmości wydawnictwa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz