poniedziałek, 24 września 2018

Kobiety nieidealne. Magda - Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

Kochani, jakieś 5 tygodni temu pisałam polecajkę o książce, którą miałam przyjemność przeczytać wczoraj podczas #maratonbjcczyta Fajnie, że byliście zemną przez te 48 godzin zabawy. Jest mi niezmiernie miło, że aktywnie uczestniczycie w moim profilu! Wracając jednak do polecenia i do opinii o książce pragnę przypomnieć, że podstawowe informacje jak i fragment książki znajdziecie tutaj...

Dziś będą tylko emocje i wrażenia po lekturze. Ale...

Nim jeszcze o tym, to wspomnieć muszę o promocji, którą wydawnictwo zorganizowało jako docenienie swoich recenzentów.


Oto fajna zabawa, nagroda i zarazem niespodzianka. Od książki "Kobiety nieidealne. Magda" rozpoczęła się bowiem zabawa ze zbieraniem zawieszek ściśle powiązanych z książką. Według mnie jest to super pomysł, aby nie tylko nagrodzić recenzentów, zaprosić nowe osoby do współpracy, ale również celem zebrania wszystkich sztuk należy przeczytać książki z różnych kategorii, co jest znakomitym motywatorem do poznania innych gatunków literackich. Dajcie koniecznie znać co o tym myślicie? Podobają się Wam takie akcje?


Teraz już wracam do książki. Co myślicie patrząc na okładkę? Lekka, babska lektura na jesienny wieczór? Kieliszek wina w rękę, ciepły koc na nogi i książka?
"To nie jest polska "Bridget Jones" ani polski "Seks w wielkim mieście". To jest nasze własne, kobiece, babskie, pisane tu i teraz, żywym językiem, wypełnione niebanalnymi dialogami jak ze scenariusza najlepszego filmu o kobietach, niekoniecznie tylko dla kobiet."
Tym oto cytatem reklamowana jest książką widoczna na zdjęciu. I nie ma w tym nic kłamliwego. Słodka, różowa okładka to tylko zmyłka. Tekst bowiem zawarty w tej książce jest bardzo uczący - chyba tak mogę to nazwać. W każdym razie w tej części - jest to pierwszy (z czterech) tom przygód bohaterek - poznajemy Magdę - matkę, rozwódkę i jej przyjaciółki. I nie może być inaczej niż tak, że owe przyjaciółki wpadają na genialny pomysł, aby Magda założyła konto na portalu randkowym. I nic dziwnego, bo gdzie teraz poznać kogoś? Ale czy portale są bezpieczne? No i jak wcześniej napisałam jest to książką, która nie unika ciężkich tematów. Jest to typowa lektura od kobiet dla kobiet, ale ta może śmiało zostać wykorzystana przykładowo na lekcji psychologii. Perypetie bohaterek i ich doświadczenie śmiało możemy porównać co naszego losu. Znajdziecie tu albo sąsiadkę, albo przyjaciółkę, albo same odnajdziecie się w życiu bohaterek.


Cieszę się, że to właśnie pierwszy jesienny wieczór spędziłam z tą książką. Co prawda leżała chwilę na półce i miała być lekturą zamykającą wakacje, ale czy dobra książka nie może rozpocząć sezonu jesiennego? Owszem może!


Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles, Kobiety nieidealne. Magda, stron 384

Data premiery: 2018-08-21

Wydawnictwo Replika, 2018


2 komentarze: