wtorek, 5 czerwca 2018

Kupidyn w spódnicy. TOM1 Kącik zagubionych serc - Magdalena Trubowicz

Czy zakup w ciemno spowodowany tylko i wyłącznie otrzymaniem książki z serii może być udany? O dziwo tak. Otóż przedstawiam Wandę. Wanda jest przykładną matką i żoną. Do tej pory pani domu, od tej chwili biznes women. Oto pewnego dnia Wanda we własnym domu nakryła męża z małolatą w ich sypialni. Znamy już jedną taką historię z książek Kordel. Ale tutaj nasza bohaterka nie płacze po kątach, tylko zakasa rękawy i robi coś ze swoim życiem. Czy należy je pogratulować odwagi czy współczuć głupoty? O tym przekonacie się dalej.

Na wstępie należy wspomnieć, iż Wanda do tej pory nie pracowała, a mieszkała w złotej klatce utrzymywana przez męża. Przyjęła się ogólna opinia, że pani w średnim wieku, bez doświadczenia będzie miała problem na rynku pracy. A tu niespodzianka! Wanda zostaje pracownicą biura matrymonialnego, takiego z prawdziwego zdarzenia, gdzie stateczna starsza pani w czarodziejski sposób swata pary.


Na język nasuwa się stwierdzenie, że skoro to podobna tematyka do wielu już jakie mamy na rynku książkowym to może nie warto czytać? Warto!  Warto ponieważ ten sam punkt wyjściowy nie musi dawać tego samego efektu końcowego. I warto chociażby dlatego, że Wanda ma obłędnego syna i szybko - na skutek nieprzewidzianej śmierci właścicielki - zostaje biznes women. Zaczyna prowadzi firmę, która ma na celu połączyć ludzi, ale czy uda jej się znaleźć i dla siebie drugą połówkę? A może wystarczy jej sama satysfakcja z pracy?
 
Kącik zagubionych serc to wspaniała. lekka, zabawna, wesoła historia. Polecam serdecznie na dosłownie dwie kąpiele słoneczne. Magdalena Trubowicz w ręce Wandy włożyła strzały kupidyna i podczas lektury należy uważać, bo bohaterka dość celnie strzela.

Czy w dobie internetowych portali randkowych, szybkich randek, itp. można prowadzić biznes matrymonialny nie znając się na biznesie, jedynie troszeczkę na ludziach i nie zbankrutować? Przeczytaj na jakie wody Wanda wyprowadzi interes z kolorowej kamieniczki. Sprawdź czy ten piękny obraz stworzony przez grafików z wydawnictwa to nie przez przypadek cukierkowa, przesłodzona wizja, a życie toczy się zupełnie innym torem?


To jest pierwsza książka z serii.
Bardzo udana komedia romantyczna, która bawi i poprawia nastrój w wiosenny dzionek. Nie jest przesycona miłością i romansem. Zawiera w sobie historie te radosne i smutne. Mimo, że czytałam ją wiosną uważam, że idealnie nada się na jesienne wieczory jako lek na chandrę.


Magdalena Trubowicz​, Kącik zagubionych serc, stron 335


Data premiery: 2017-09-13

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2017
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz