wtorek, 6 marca 2018

Siła, która ich przyciąga - Brittainy C. Cherry

"Powietrze nade mną, ziemia pode mną, ogień we mnie, woda wokół mnie." Tak w trudnych sytuacjach powtarza sobie główna bohaterka Lucy. Jest to też idealne podsumowanie serii. Ostatni żywioł - siła - idealnie łączy wszystkie dotychczasowe książki. Ta historia jest najlżejsza, ale nie oznacza to nudy. Każda osoba jest tu ważna. Główni bohaterowie nie byliby tak wyraźni gdyby nie cała pozostała obsada w tle. Bijące mocno serce, śmiech przez łzy, łzy rozpaczy, smutek i radość to główne cechy tej części i zarazem emocje jakie najczęściej będziecie odczuwać - ja tak miałam.

Matka lekkoduch, umierając pozostawia córki z darami:
Liryc najstarsza otrzymała pozytywkę z baletnicą i przesłaniem. Tańcz, bo jesteś moją najlepszą melodią, ale ona ma inne plany.
Mari średnia dostała bujany fotel, aby jej mózg był w ciągłym ruchu. No i tak właśnie jest, bo musi zmierzyć się z wieloma problemami.
Lucy najmłodsza ma kryształ w kształcie serca, bo ona ma wszystkich kochać i dbać o rodzinę.Jeśli zachęciło Was to co teraz przeczytaliście to dalej pójdzie już gładko. Tajemnic bowiem jest tu wiele. Wszystkie łączą się w wspaniałą całość, a zaczęło się od kwiatów, które Lucy przyniosła, na pogrzeb odbywający się na stadionie.

Dziwne prawda? Dziwniejsze jest to, że po ceremonii ma odebrać kwiaty z powrotem, bo inaczej zostaną wyrzucone. Co? Kto robi taki spęd, zamawia kwiaty na pokaz i tak przeżywa pogrzeb kogoś bliskiego?W tej książce nie jedno zaskoczy. Pogrzeb jako widowisko dla fanów, znajomych i przyjaciół. No cóż. Gdy Lucy odbiera kwiaty, zostaje zatrząśnięta w śmietniku. Po pewnym czasie dołącza do niej on wielki Graham Russell, chcący uciec na chwilę przed światem, zostaje zamknięty na malej przestrzeni z nią - Lucy emocjonalnym gejzerem. To ich pierwsze spotkanie rozpoczyna niesamowitą opowieść.

Ktoś napisał, że "to pełna sprzecznych emocji jazda bez trzymanki". Ja bym powiedziała, że to rollercoaster ludzkiego życia.

Brittain'y pokazuje tu kalejdoskop związków, odcieni miłości, na nowo definicje pojęcie ojca i taty oraz wyraźnie rozgranicza rodzaje matek.Chcecie wiedzieć dlaczego na drodze żonatego mężczyzny staje Lucy, która jest w związku z artystą malarzem i jak będzie wyglądać ich drugie spotkanie, wystarczy zagłębić się w lekturę.

Na zakończenie podam przepis na emocjonalny koktajl, który wypijemy wraz z zakończeniem książki. Szczypta radości, szklanka łez, łyżka zagadki, odrobina płaczu dziecka, wszystko mieszamy i łączymy dziwnymi oczami, na chwilę porzucamy i z wielką chęcią czekamy na nadzieję.


  Brittainy C. Cherry, Siła, która ich przyciąga, stron 336


Data premiery: 2017-11-08

Wydawnictwo Filia, 2017 


1 komentarz:

  1. Twórczość tej autorki wciąż jest przede mną, ale ta seria przyciąga moją uwagę nie od dziś :)

    Pozdrawiam i obserwuję,
    toukie z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń