piątek, 16 lutego 2018

Ich obietnice - Tessa Dare [PRZEDPREMIEROWO] [PATRONAT]

Z zapartym tchem czekałam na kolejną książkę serii Zamki szczęśliwej miłości. A na następną, czekam z jeszcze większą niecierpliwością. Książka Ich obietnice z pewnością nie zawiedzie czytelnika, a jeżeli marzycie o tym, aby poczuć się jak księżniczka na zamku, to Romantyczny książę wprowadzi klimat, a druga propozycja zaspokoi te pragnienie w pełni. Piękne balowe suknie, wielka posiadłość i bogactwo to rzeczy, które na pewno znajdziecie w tej książce. Jak wiecie z poprzedniej recenzji, za pierwszym razem bardzo sceptycznie podeszłam do książki. Historyczny romans -  w ogóle do mnie nie przemawiał. Jednak po przeczytaniu książki nie umiałam się doczekać następnej publikacji z tej serii, a teraz to uczucie jest jeszcze bardziej wzmożone - chcę zdecydowanie więcej!

Zanim główna bohaterka, Emma Gladstone ukończyłam dwadzieścia dwa lata, bardzo wiele w życiu przeszła. Z zawodu krawcowa, córka pastora. Brak pieniędzy zmusza ją do zaskakujących posunięć. Pojawia się w bibliotece rezydencji Ashbury House, aby żądać zapłaty za suknię ślubną byłej narzeczonej Księcia, czym wprawia go w wielkie zdziwienie. Książe Ashbury jest bohaterem wojny pod Waterloo, jednakże nie wyszedł z niej bez szwanku – został trafiony rakietą co spowodowała ogromne obrażenie. Twierdzi, że nikt nie jest w stanie zakochać się w takim potworze jak on. Potrzebując dziedzica aby zapewnić ciągłość rodu, a nie chcąc zmuszać żadnej kobiety do obcowania z potworem. Płaci on za sukienkę, ale również proponuje Emmie układ.
„ – Wasza Wysokość – powiedziała – nie mam już węgla, w spiżarni zostało mi parę zapleśniałych kartofli, a dziś mam zapłacić czynsz za cały kwartał. Właściciel grozi, że mnie wyrzuci na bruk, jeśli mu nie dam całej sumy. Muszę odebrać należną mi zapłatę. Koniecznie. – Wyciągnęła rękę – Dwa funty i trzy szylingi, jeśli pan taki miły.”
„ – Daje pani zatem wybór panno Gladstone. Mogę pani zapłacić te dwa funty i trzy szylingi.[…]
-Albo mogę zrobić z pani księżną.”
„Ostrożnie podeszła do biurka i zatrzymała się naprzeciw księcia. Nie spuszczając z niego wzroku, wzięła dwa funty i trzy szylingi. Potem dygnęła krótko i odwróciła się, by odejść."

Książka bez dwóch zdań porywa od pierwszego akapitu. Pewnie nie jedna osoba zastanawia się jak się zakończy ta historia. Pewnie wiele osób jest pewne jej zakończenia. Może i tak jest, a może i nie. Z pewnością ich obietnice to powieść, która potrafi wyjątkowo zaciekawić fabułą. Tessa Dare wciąga czytelnika w gierki głównych bohaterów (oraz służby!).

Gdy za oknem nadal pada śnieg, a herbata mało rozgrzewa należy sobie pomóc dobrą książką. Taki właśnie jest mój patronat. Idealny na długie zimowe wieczory, zarówno rozśmiesza jak i rozczula. Nie można się z nim nudzić. Jest zmysłowa, romantyczna. Czas płynie wolniej, świat robi się spokojniejszy, a bohaterowie zaskakują. Polecam, bo i ja na pewno wrócę jeszcze nie raz do książek Tessy Dare.

Mimo że Ich obietnice to drugi tom, to w spokoju możecie czytać te książki osobno. Jednak jak zawsze będę miała dla Was książki, a tym razem będę miała obie. Chciałabym, żeby nie jedna osoba mogła poczuć ten wspaniały, ale jakże odległy nam klimat tamtych czasów.


Tessa Dare, Ich obietnice, stron 304


Data premiery: 2018-02-22

Wydawnictwo Amber, 2018


Recenzja napisana dla Wydawnictwa Amber.

Chciałabym Was też poinformować, iż mój blog objął tę książkę patronatem.

.


3 komentarze: