środa, 28 lutego 2018

Czaroziemie TOM2: Wiatrodziej - Susan Dennard

Ta książka przyszła do mnie od CzytamPierwszy.pl i mega się na nią cieszyłam. Tylko jeden mały szkopuł mi tu wadził, to że to drugi tom... a pierwszego nie czytałam - woli wyjaśnień, no ale...

Susan Dehnard pisze dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jej Wiatrodziej to grająca akcja oraz wspaniały świat. Nie mam pojęcia jak bardzo za spojlerowałam sobie początek serii, no ale nie obchodzi mnie to. Było warto! Nim będę czytać pierwszy tom upłynie jakiś czas, a i tak wiele zapomnę nim zacznę. Tak wiec czytałam drugi tom i jako bloger nie mogę nie napisać o niej. Czy z przymusu recenzenckiego? Nie. Z chęci zapoznania i zachęcenia do jej przeczytania.


Życie Merika nie było łatwe... Świat, który znał odszedł... Sagi i Iseult zostały rozdzielone. Okrutny krwiodziej, cesarzowa, moc i tajemnica. Zaufanie, czy tron co tu będzie najważniejsze? Prawodziejka z pewnością rozwiałaby wiele wątpliwości, ale jak się nie ma, to się lubi co się ma. Wiatrodziej to zdecydowanie świat, w którym nie jeden czytelnik będzie chciał zamieszkać. Ja blogerka chętnie pojechałabym tam na wakacje.

Dziękuję wydawnictwu SQN za wspaniałą książkę fantasy, a dla CzytamPierwszy.pl mam kilka zdjęć książki. Oby się spodobały.

Nie ma co tu dużo pisać o samej treści, bo to trzeba poznać. Tego świata i bohaterów nie da się opisać nie psując zabawy z czytania. Więc przepraszam opisu fabuły nie będzie. Dopiszę jedynie słowa, które pozostają w pamięci po przeczytaniu tej książki. Niech będzie to inny rodzaj opinii słownej.

Wiatrodziej

książka                  zachwycająca    cudowna                 inna     świat fantastyczny                   bohaterowie znakomicie przedstawieni                                       moc              magia                                    przepych                   iluzja                                                                       wspaniałe doznania czytelnicze                          idealna seria                               chcę więcej                              to koniec?                kiedy kolejny tom?               przyjaźń                        czas         pochłonięta              kolejny tom                                 brutalna     

intrygująca               przeplatanka losów bohaterów                             konflikty polityczne            detale
mała ilość wątków romantycznych     mroczna                 wspaniała młodzieżówka            charakterystyczna     

Susan Dennard, Wiatrodziej, stron 400Data premiery: 2017-05-10

Wydawnictwo SQN, 2017Za książkę dziękuję CzytamPierwszy.pl

       

7 komentarzy:

 1. Recenzja w stylu mapy myśli?? Coś innego - takiego podejścia do recenzji jeszcze nie wiedziałam... :) Brawo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak się to przyjmie i czy się spodoba. To trochę ryzykowne, ale też nigdzie tego jeszcze nie widziałam. Próba pierwsza. Zobaczę jaki będzie odzew. Zawsze mogę to poprawić lub napisać inną, nową, zwykłą :)

   Usuń
  2. Zostaw taką, będzie ślad ze próbowałaś :) a może stanie się to modne to będziesz prekursorem :)

   Usuń
 2. Jak dla mnie ta mapka myśli jest bardzo fajna, szybko się ją czyta i jest konkretna.
  A odbiegając lekko od tematu, mam te same kwiatuszkik niby taki drobiazg, a jestem zachwycona tym jak wyglądają na pani zdjęciach! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :)
   Czasem mały drobiazg umila oko i dodaje wyjątkowy charakter zdjęciu. Cieszę się. Może i Pani natchnie się moimi pracami i stworzy piękne zdjęcia.

   Usuń
 3. Ależ Pani B. jak tak można od tomu nr dwa rozpocząć przygodę? No ale zawsze się dusza cieszy jak fantasy jest opisywane... mnie zachęciła fraza "mała ilość wątków romantycznych"... oczywiści jeszcze samo wydawnictwo na +... Chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kosmiczne podejście. Podoba mi się. :)

  OdpowiedzUsuń