poniedziałek, 23 października 2017

Romantyczny książę - Tessa Dare [PRZEDPREMIEROWO] [PATRONAT]

Która z nas choć raz w życiu nie chciała założyć pięknej balowej sukni? Która nie chciała mieć własnego zamku, co lepsze – z księciem w komplecie!?

Książka Romantyczny Książę na pewno pozwoli się poczuć jak prawdziwa księżniczka i przeniesie nas do pięknego zamku. Romans historyczny to nie moja mocna strona. Zazwyczaj omijałam ten rodzaj literatury przed obawą o zagłębianie się w stare, historyczne wydarzenia. Bałam się też baśni i opowiadań z pokroju Księżniczki Sissi. Jak wiadomo czasem warto zaryzykować i poznać coś nowego. Jako bloger książkowy mam więcej możliwości poznawania innych gatunków i jak widać na załączonym obrazku będę z tego korzystać.

Izolda Ofelia Goodnight jest dwudziestu-sześciu letnią młodą damą, która straciła wszystko co w życiu miała, ale jak sama określa – nie nadzieję. Od najmłodszych lat nie marzyła o wielkich pieniądzach, ani o ogromnym zamku, jedyne o czym marzyła to gorący romans. Los jak to bywa spłatał jej nie lada figle. Po śmierci ojca została z niczym. Bez domu, bez pieniędzy i jedyne co to nadal wyczekiwała ze zniecierpliwieniem romansu. Umierający ojciec chrzestny zostawia jej w spadku nic innego jak bajkowy zamek. Niestety rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Zamek jest nie tylko zdewastowany, ale i posiada mieszkańca, który ani myśli się wyprowadzić.
Ransom to zgorzkniały, skrzywdzony przez życie Książę, który nigdy nie stronił od używek, a tym bardziej pięknych pań w jego łożu. Po tragedii zamyka się w zamku na siedem długich miesięcy aż pewnego dnia w jego progu staje młoda piękna dama, która co lepsze twierdzi, iż zamek teraz jest jej. Jak skutecznie zniechęcić młodą damę do zamieszkana w upiornym zamczysku?

„Dźwignął się, chwycił ją za nogi, przewiesił sobie przez ramię – z wprawą mężczyzny, który niejedną kobietę potraktował w identyczny sposób. […] Nie mógł pozwolić, żeby rozgościła się w zamku. Nie mogła go z nim dzielić, to było wykluczone.[…] Postawił Pannę Goodnight z powrotem na nogi. Wiedział że pożałuje tego, co zaraz powie.[…]

- Może pani tu zostać na jedną noc.

Panna Izolda Goodnight spędzi w nim Bardzo Nieprzyjemną Noc”

Gdy dostałam e-booka w swoje ręce podeszłam do niego bardzo sceptycznie, nigdy nie lubiłam historycznych książek, a co dopiero romansów. Długo nie umiałam się za nią zabrać, ciągle odkładałam ją na bok. W końcu nadeszła jej pora, po przeczytaniu paru pierwszych stron stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie. Jednak, mimo wszystko „zmusiłam się” do czytania jej dalej – chwała Bogu! Nie bez podstaw książka zdobyła nagrodę RITY dla najlepszego romansu historycznego.

Romantyczny książę pochłonął mnie całkowicie, czyta się go lekko i przyjemnie. Dokładne opisy miejsc oraz ubiorów bohaterów pozwalają przenieść się do tego bajkowego jak i upiornego zamku. Następnym razem nie będę się długo zastanawiała przed przeczytaniem romansu historycznego, nie trzeba będzie mnie do tego nawet szczególnie namawiać.


Jeżeli chcecie się dowiedzieć czy Izzy Goodnight spełni swoje marzenie o wielkim romansie, czy uda jej się zatrzymać zamek mimo sprzeciwom Księcia, przeczytajcie ten zapierający dech w piersiach romans. Zapewniam Was, że przeżyjecie chwile wzruszenia jednocześnie śmiejąc się w głos. Książkę polecam! Zasługuje na najwyższą ocenę. Szczerze już nie mogę się doczekać dalszych części cyklu Zamków szczęśliwej miłości.

  Tessa Dare, Romantyczny książę, stron 320


Data premiery: 2017-10-26

Wydawnictwo Amber, 2017


Recenzja napisana dla Wydawnictwa Amber.

Chciałabym Was też poinformować, iż mój blog objął tę książkę patronatem.

 


4 komentarze:

 1. Gratulacje z okazji nowego patronatu, Basiu! Nikt lepiej od Ciebie nie nadaje się do tej roli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć ta książka to nie moja bajka recenzję czytało się naprawdę fajnie. Rzeczywiście bycie blogerem daje możliwość poznania tego na co nie zdecydowalibyśmy się prawdopodobnie gdybyśmy musieli sami wybrać książkę na półce. Własnie dzięki recenzji takiej jak Twoja niektórzy mimo oporów zdecydują się na przeczytanie tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) To prawda, wiele książek ma słabą promocję, czy zwyczajnie brzydką okładkę, co sprawia, że mniej się nią interesujemy. Mam nadzieję, że więcej osób szuka recenzji i będzie temu sięgnie po tą czy inną książkę :)

   Usuń