niedziela, 6 sierpnia 2017

Lovely Vicious - TOM1: Love Me Never - Sara Wolf

Początek serii dla fanek Pretty Little Liars.
„Odlotowa powieść! Błyskotliwa, mroczna, romantyczna. I kompletnie inna”. AMAZON
Rozdzierające historia podszyta odrobiną humoru i 200% złośliwością młodej dziewczyny, która w ostatniej klasie liceum przeprowadza się z mamą do innego stanu, by tam rozpocząć nowe życie.
„Ta powieść czyta się sama. Non stop coś się dzieje, tajemnica goni tajemnicę. Idealna dla tych, którzy kochają intrygi, skandale, romans i śmiech do łez”. KIRKUS REVIEWS
Zazwyczaj tego nie robię, ale tym razem dodałam do mojej opinii zdania innych, bo to one idealne opisują książkę. Oczywiście napiszę też swoimi słowami co myślę, jednak uważam, że te cytaty trafiły w dziesiątkę. A i też muszę zdradzić, że to właśnie przez nie zainteresowałam się tą serią.

Zapraszam do gry, której sama byłam widzem. Cel: sprawić, żeby przeciwnik błagał o litość. Plansza: liceum East Summit. Nagroda: coś, czego żadne z nich się nie spodziewa...Isis Blake jest młodą bardzo doświadczoną przez los dziewczyną, która 3lata 9tygodni i 5dni temu zakochała się w chłopaku, który był draniem. Skrzywdził ją tak bardzo, że po tamtej delikatnej, wrażliwej, grubej i nieśmiałej dziewczynie nie zostało śladu. Po przeprowadzce do Ohio, do nowej szkoły wkracza Nowa Isis, której nie zależy na akceptacji, uwadze innych. Schudła, ma fioletowe pasemka na włosach. Będąc na imprezie podlewanej alkoholem jak rośliny deszczem, poznaje dwie istotne - od tego momentu - osoby.
Kayla, która staje się przyjaciółką i Jack, który staje się największym wrogiem.
Jacka ciekawi Nowa, która nie wzdycha do Lodowego Księcia jak pół szkoły tylko walczy, odszczekuje i wymyśla różne złośliwości. Powiadają że kto się lubi ten się czubi, ale czy to prawda i w tym przypadku?

Tak opisana historia samotnej nastolatki, walki z samą sobą i pomaganiem matce, która też nie jest w najlepszej kondycji psychicznej, powinna być lekturą obowiązkową dla nauczycieli pedagogiki, a już na pewno pierwszą pozycją dla rodziców, którzy mają nastoletnie dzieci. Ku przestrodze, żeby wiedzieli co mogą zgotować swoim dzieciom i aby byli przygotowani na to co nastolatki mogą przeżywać i jak to okazywać.

Różne emocje budziła we mnie ta książka. Przeżywałam wraz z Isis rozterki, ból, rozpacz. Ci co mnie znają twierdzą, że lubię się droczyć z innymi - jest w tym trochę prawdy. Tym bardziej spodobał mi się wątek dziewczyny droczącej się z innymi.

Powieść jest błyskotliwie napisana z mroczną, ale i romantyczną historią. Love Me Never to książka dla wszystkich, nie zgadzam się z opinią, że jest to idealna lektura tylko dla nastolatek.
Miłość, nienawiść, rozpacz, zaloty, wojna podjazdowa, szalone imprezy, może alkoholu, start w dorosłość, podejmowanie niełatwych decyzji, wybory życiowe, kujony, harpie, modnisie, popularne i niepopularne dziewczyny, brzydkie i ładne, nieogarnięci ale i troskliwi rodzice. Wszystko to tu jest. Potrzebujesz wsparcia, znajdziesz je na stronach powieści. Potrzebujesz rozrywki znajdziesz ją tutaj. Potrzebujesz się wzruszyć, przeżyć coś z bohaterami dobrego lub złego znajdziesz to tutaj. Potrzebujesz przeczytać książkę, zamknąć ja i powiedzieć: mało, ja chcę więcej ! - ZNAJDZIESZ TO TUTAJ!
Sara Wolf ma niezłe pióro, nakreśliła typowo amerykańską historię, ale bardzo realistyczną i oryginalną. Nie jest to Beverly Hills, ani High School Musical. Jest to coś więcej i już lecę po drugi tom!Sara Wolf,  Love Me Never, stron 272


Data premiery: 2017-03-23

Wydawnictwo Amber, 2017


Za e-book'a Wydawnictwu Amber. Egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz