środa, 26 lipca 2017

Dziewczyna, która się boi - TORJUSSEN MARY [PRZEDPREMIEROWO] [PATRONAT]

Jutro premiera. Cóż to będzie za dzień! Napięcie narasta i sięga zenitu. To coś czego już dawno na blogu nie było. Patronat medialny jakiego się nie spodziewałam. Liczyłam na średniej jakości kryminał - dostałam rewelacyjną książkę!

 
Co zrobiłabyś gdy twój ukochany znikłby bez śladu? Jak daleko się posuniesz, żeby dowiedzieć się co się stało? Przecież codziennie wychodzisz rano do pracy, a dzień mija za dniem. Kolejny dzień twojego normalnego życia. Lecz czy na pewno? Co zrobisz gdy po powrocie do domu odkryjesz, że twój chłopak, czy mąż zniknął? A jeśli do tego dodamy strach i nieodpartą myśl, że ktoś cię obserwuje?
Hannah nasza bohaterka zaczyna rozpaczliwie szukać Matta. Zniknęły jego rzeczy, zdjęcia, sms-y, maile. Od tygodni nie było go w pracy. Jakby w ogóle nie było tych wspólnych czterech lat…
Nie pozostało jej po nim nic. Nic oprócz wspomnień. Ale czy może ufać wspomnieniom? Czy umysł płata figle?
Z każdym dniem pogrąża się w labiryncie szaleńczej obsesji. Każde kolejne szokujące odkrycie zbliża ją do najgorszego: do prawdy...

Stop! Zatrzymaj się! Nim pójdziesz dalej i przeczytasz moje odczucia skup się na tym co było. Codzienność. Czy to prawda, czy może fikcja? Co zrobisz kiedy nagle się obudzisz i okaże się, że wszystko co znasz to tylko sen?

Mary Torjussen w swoim debiucie udowadnia, że historia może być wciągająca, a czytelnik może mieć problem z decyzją, który bohater jest dobry, a który zły. Interesująca przeszłość Hannah sprawia, że chce się więcej. W takich chwilach strach pomyśleć co będzie na końcu książki. Jest to znakomicie napisany thriller. Trzyma w napięciu do końca i nie jesteśmy w stanie iść spokojnie spać, gdy nie znamy zakończenia tej sprawy.

Jednak, żeby nie było za kolorowo muszę uprzedzić już na wstępnie, że akcja z początku kuleje. Należy się nastawić na kilkanaście stron lektury o bohaterce. Złośliwi napiszą o braku akcji, ale to nie prawda. Jak można nazwać brakiem akcji zwykły dzień, który zamienia się w sajgon? Hannah chce świętować z Mattem, a jego nie ma. Co się stało? Dlaczego znikł? Dlaczego nic jej nie powiedział? Jak wiele pytań przyszłoby Wam do głowy w takiej sytuacji?

Jeśli szukacie książki, która wywoła strach i gęsią skórkę to ta książka jest idealna. Jeśli jesteście przed wakacjami i lubicie czytać to koniecznie musicie zapoznać się treścią i uwierzcie mi dziewczyna, która się boi będzie wśród Was.  Torjussen Mary, Dziewczyna, która się boi, stron 352


Data premiery: 2017-07-27

Wydawnictwo Amber, 2017


Za e-book'a Wydawnictwu Amber. Egzemplarz recenzencki.
Mój blog objął tę książkę patronatem medialnym.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz