czwartek, 9 marca 2017

Obudź się, Kopciuszku - Natalia Sońska


Dziś opowiem  Wam bajkę. Niby każdy ją już zna, ale ja opowiem Wam ją na nowo...

Za rzekami, za lasami, gdzieś w górach pod Tatrami, leżało pewne miasteczko. Pilnował go rycerz o imieniu Michał, którego męstwo i siła sławne były nie tylko z ratowania życia wędrowców, którzy błądzili po jego pięknej krainie. Ów rycerz potrafił też znakomicie gotować nie tylko góralskie kociołki, ale i znakomite nikomu nieznane dania.
Pewnego dnia do jego miasteczka przyjechała królewna Alicja. Nie była to Alicja z krainy czarów, gdyż była skromna i nadzwyczaj zamknięta. Nasza królewna mimo młodego wieku, była już ciężko doświadczona przez okrutny los. Nagle drogi bohaterów schodzą się, gdy ona gubi drogę, nie do domu, a do swego serca. Alicja pyta napotkanego rycerza, czy ten będzie tak miły i wskaże jej karczmę, w której będzie ona mogła się posilić po trudnej wyprawie. On zaś zachwycony jej urodą, szczerym spojrzeniem uśmiecha się i prowadzi dokładnie tam gdzie Ona chciała być.
Następnego dnia Alicja i Michał spotykają się na balu, który był wyprawiony specjalnie na jej cześć. Spędzili wspólnie niezapomniane chwile, a królewna poddała  się unoszącej się w powietrzu magii i otworzyła swoje serce. Czas jednak biegł nieubłaganie, a północ nastała zbyt wcześnie. Czar prysł. Królewna uciekła, oczywiście gubiąc pantofelek. Książę pozostał sam w mroźną noc. Mijały noce i dni. Królewny jednak nigdzie nie było. Gdy wszelka nadzieja uciekła, gdy ciemność objęła panowanie na ziemi, Michał udał się do sąsiedniego królestwa by za wszelką cenę odnaleźć swoją królewnę.
Okazało się jednak, że królewna nie chciała zostawić swych poddanych oraz przyjaciół, a książę musiał sam powrócić do swojego miasteczka.
Czas upływał. Dzień gonił kolejny dzień. Oboje tęsknią za sobą. Płakali. Los był okrutny, lecz to nie koniec bajki...


Niestety więcej nie mogę Wam opowiedzieć. By poznać jej koniec musicie przeczytać księgę o wielkiej mocy. Księga ta nosi tytuł Obudź się Kopciuszku. To na jej kartach ukryta jest magia, która pozwoli Wam poznać zakończenie tej wspaniałej historii o przyjaźni i miłości. Wróżka, która opowiedziała mi tę baśń to Natalia Sońska. W swojej wcześniejszej książce Garść piernika, szczypta miłości zapisała nie tylko przepis na miłość, ale i wiele ciekawych opowiadań, które warto poznać.

Nasz Kopciuszek musi zawalczyć o swoje, musi obudzić się jak Śpiąca Królewna ze snu, który ją otacza. Jednak czy gorąca herbata i ciepły kocyk wystarczą, by rozgrzać zziębnięte serce?

Królewna Śnieżka miała siedmiu krasnoludków, którzy jej pomagali. Czy Alicja mając piątkę przyjaciół da radę pokonać Złego Króla, którym jest prześladujący ją pech? Czy poniesie klęskę i zaśnie jak Śnieżka? Tych i innych odpowiedzi musicie szukać w książce, która jest drugim „dzieckiem” naszej wróżki Natalii.Natalia Sońska, Obudź się, Kopciuszku, stron 320

Data premiery: 2016-11-09

Wydawnictwo Czwarta strona, 2017


Recenzja napisana dla portalu RzeczGustu. Egzemplarz recenzencki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz