piątek, 17 marca 2017

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie. - Michael Kogge


Gdy Harry Potter opętał cały świat, a J.K. Rowling stała się jedną z najbogatszych pisarek już nic nie było w stanie tego zmienić. Aż do dziś. Znaczy do dnia, w którym wydano i sfilmowano Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Nigdy nie osiągnęły one jednak takiego zainteresowania jak sam Harry, ale czy fani nie kupią tej książki dla samego faktu jej posiadania? Pewnie kupią, albo już wielu z nich kupiło.

Dziś jednak mam dla Was coś innego. Magiczny przewodnik po filmie. Jako uzupełnienie filmu. Ja osobiście filmem nie byłam zachwycona. Jakoś obsada i kreowanie magicznych dorosłych nie spodobało mi się. Czegoś mi tu zabrakło. Ale dla takich osób jak ja, wydano coś co udoskonali film. Co pozwoli na jego zrozumienie, nowe postrzeżenie tego co zostało już przedstawione. Ta malutka książeczka pozwoli na zagłębienie się w ten magiczny świat i poznanie nie tylko bohaterów, ale i ich ulubionych zaklęć, czy też różdżek.

Mamy tu na 96 stronach piękne zdjęcia i kadry z filmu, mamy opisy, od wstępu zaczynając, który opisuje co się dzieje, co kto i gdzie robi. Poprzez Galerię postaci przechodzimy do troszkę innego świata niż znany jest nam z Harrego. Do świata, który był przed Harrym. Poszczególni bohaterowie są opisani w bardziej szczegółowy sposób. Newton Skamander jako poskramiacz smoków, Porpentina Goldstein jako zuchwała aurorka, Jacob Kowalki jako polski piekarz, Queenie Goldstein jako krawcowa.


Następnie zapoznajemy się z częścią zwierząt jakie Newt chował w swojej walizce. Opisane, pokazane i dopowiedziane co i jak daje większą satysfakcję czytelnikowi. Poznane w ten sposób zwierzęta stają się ciekawostką, a nie tylko dziwną filmową animacją.


Obskurus, w którego nikt nie wierzy również jest opisany. Co to? Dowody naukowe, i wiele innych ciekawostek.

Książka to nie tylko zwierzęta i bohaterowie. To również miejsca, organizacje, magiczne przedmioty, a na zakończenie zaklęcia. A moim ulubionym stało się LOCOMOTOR, które przesuwa przedmioty zgodnie z życzeniem rzucającego czar. Och jak by wiele w życiu ułatwiło to małe, niewinne zaklęcie. Nie powiem, że REPARO by się nie przydało, bo przecież kto nie lubi naprawiać popsutych
przedmiotów ;) 
Na zakończenie mam dla Was zadanie. Wybierzcie proszę różdżkę, która się Wam najbardziej podoba :) Ciekawa jestem, czyj wybój pokryje się z moim :)
Magicznego weekendu Wam życzę! ;)
Michael Kogge, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie, stron 96

Data premiery: 2016-11-18

Wydawnictwo Media Rodzina, 2016 

 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina. Egzemplarz recenzencki.
2 komentarze:

 1. Film szalenie mi się podobał, dopracowany, interesujący, ze świetnymi bohaterami :)

  A książka wydaje się niczego sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę polecam, jest super dodatkiem, albo utrwalaczem :) Mi film się średnio podobał, ale ja to ja ;) Ta książka zebrała wszelkie podstawowe informacje z filmu :)

   Usuń