piątek, 31 marca 2017

Cykl Quantum TOM5: Nienasycenie - M. S ForceOstatnia część to zupełnie inna bajka...

Takie było zakończenie czwartego tomu, a więc o tej bajce teraz wraz z piątym i ostatnim tomem serii Quantum.

 
Nienasycenie jest najdelikatniejszą ze wszystkich, z uwagi na relacji, które połączyła bohaterów nazwała bym ją wersją soft.
 
Ellie Godfrey to starsza siostra Flynna. Także ona pracuje w firmie Quantum. Nie ma jednak świadomości tego co dzieje się w podziemiach firmy. W jakim celu jej młodszy brat wraz z przyjaciółmi założyli Klub BDSM i dlaczego utrzymują to w ścisłej tajemnicy?

http://www.empik.com/quantum-tom-5-nienasycenie-force-m-s,p1129449783,ksiazka-pZ niepokojem obserwuje ostatnie wydarzenia. Jej uroczy brat ze zdeklarowanego singla, zakochuje się i podejmuje szokującą decyzję. Po kilku tygodniach znajomości żeni się z wybranką serca. Jakby tego było mało, w firmie dochodzi do kolejnego uczuciowego przełomu.
Oto bowiem porywczy i nierzadko agresywny Hayden zostaje ujarzmiony przez delikatną aczkolwiek stanowczą Addie.

Sytuacja staje się dla niej kłopotliwa. Zaczyna odczuwać presję czasu i poniekąd środowiska.
Ellie jak wszyscy Godfreyowie, obdarzona jest nieprzeciętną urodą i intelektem.

Obracając się w środowisku filmowców ma możliwość poznawania niezwykłych osób i wyjątkowych mężczyzn. Wyjątkowych pod każdym względem. Z goryczą uświadamia sobie, że w większości mężczyźni szukają u niej możliwości zaistnienia u boku sławy a nie poszukiwania głębszych uczuć. Jako, że zegar tyka a Ellie skończyła 35 lat postanawia, że czas wziąć sprawy we własne ręce. Pragnie zostać matką jak najszybciej.  Decyduje się na zapłodnienie invitro. Potrzeba macierzyństwa jest tak duża, że decyduje się na tą drogę nawet jeśli kosztem ma być wychowywania dziecka. Nie ma na co czekać, euforia uczuć wokół niej narasta, nie dotykając jej bezpośrednio.
 
 
W trakcie wspólnego wypadu z przyjaciółki zwierza się jednemu z nich ze swoich planów. Jasper jest lekko zaskoczony. Nie może uwierzyć że kobieta tak piękna i szalenie inteligentna jak Ellie może mieć tego typu problemy. Jest zszokowany, tym bardziej że od wielu lat jest nią szczerze zafascynowany. Nie ma jednak odwagi przyznać się do swoich uczuć. Wykorzystuje fortel aby zbliżyć się do Ellie. Proponuje jej bowiem pomoc w spełnieniu zarówno jej jak i swoich marzeń.
 
Tutaj zaczyna się magia... Ellie po raz pierwszy odkąd poznała Jaspera zaczyna dostrzegać jego zainteresowanie. Z przyjemnością obserwuje jego adoracje co wywołuje u niej niespodziewane fale pożądania. Być może dzięki temu, że łączy ich przede wszystkim przyjaźń ta relacja jest od początku niezwykle głęboka. Oboje czują się w tym związku bezpiecznie.
Gdy przystępują do realizacji postanowień umowy, czyli mechanicznego płodzenia dziecka Ellie dostrzega pewne preferencje Jaspera. Bez zażenowania stwierdza, że bardzo jej to odpowiada i daje się ponieść nowym emocjom.
Jako, że umowa jest ścisłą tajemnicą i żadne z kochanków nie chce zdradzać szczegółów wspólnego planu, zmuszeni są ukrywać przed pozostałymi rodzące się uczucie. To nie jest proste. W końcu wszyscy się tu doskonale znają. Firma to jak wielka kochająca się rodzina. Gdy Jasper odkrywa przed Ellie swoje upodobania seksualne, ta bez wahania prosi go prezentacje. Aż się prosi o wpadkę, prawda? Jasper zabiera ją do klubu gdzie wpadają na Haydena i Addie. A to dopiero początek problemów. Jak wiadomo kłopoty zbliżają ludzi, tym razem jest podobnie. Uczucie się pogłębia, Ellie wyobraża sobie jakby to było wychowywać dziecko wspólnie z Jasperem. Zaczyna się w niej rodzić przekonanie, że Jasper mógłby być spełnieniem jej marzeń o idealnym partnerze. W nim rodzi się potrzeba zaopiekowania się ukochaną, uczestniczenia w zbliżających się dniach i miesiącach oczekiwania na potomstwo. Możliwość bycia z matką i dzieckiem. Jednocześnie odkrywa, że pomimo swoich specyficznych potrzeb seksualnych Ellie wydaje się to akceptować, co więcej podobają jej się te eksperymenty i aktywnie w nich uczestniczy. Mimo że nie jest typową uległą, okazuje się że ma to także swoje dobre strony. Impunuje mu pomysłowością i ciętym dowcipem. Stąd już o krok od wybuchu uczuć ale, ale....
Podły szantaż może zniszczyć wszytko...
…i wszystkich.
 
Najdelikatniejsza część ze wszystkich. Szalenie romantyczna pomimo tematyki BDSM. Sceny intymne podobnie jak w poprzednich częściach niezwykle obrazowe, ale tym razem mniej ekspresyjne i dynamiczne. W końcu mają dać początek nowemu życiu.

Partnerów łączy duża zażyłość i zaufanie. Czy to jednak pozwoli im zbudować trwały związek? Każde z nich ma pewne ograniczenia. Z wielu zobowiązań nie mogą się wycofać. Czy jednym z nich będzie wiążąca ich umowa? Umowa, która od początku nie zakłada ich wspólnej przyszłości wręcz przeciwnie ich rozstanie stanowi istotną część jej postanowień. Czy wspólnie będą w stanie pokonać demony i stworzyć rodzinę? Czy środowisko i przyjaciele zaakceptują taki scenariusz? Jak potoczą się losy Jaspera, który od lat skrywa tajemnicę swego pochodzenia?


M. S Force, Nienasycenie, stron 304

Data premiery: 2016-12-06

Wydawnictwo Amber, 2016


Za e-book'a dziękuję Wydawnictwu Amber. Egzemplarz recenzencki.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz