poniedziałek, 27 lutego 2017

Cykl Quantum TOM2: Kuszenie - M. S Force

Zanim przystąpiłam do czytania drugiego tomu trylogii zrobiłam sobie małą przerwę na oddech. Po to aby nie zmęczyć się zbytnio tematem. Uważając się za fana książek z trupem w tle potrzebowałam powrotu do korzeni, by z nowym zapałem przystąpić do tej książki. Nie ukrywam, że zaciekawiły mnie losy bohaterów, na tyle, że szybko uporałam się z thrillerem i oddałam się lekturze.

Natalie młoda nauczyciela z Nowego Yorku  w dość nieoczekiwanych okolicznościach poznaje Flynna. Bajecznie przystojnego i równie bogatego aktora. Biegnąc przez park za swym szalonym psem wpada na Niego. Uderzenie jest tak silne, że pada bez tchu na ziemię. Gdy Flynn się nad nią pochyla, by udzielić pomocy dziewczynie, Natalie nie jest już taka pewna czy problemy z oddechem są spowodowane upadkiem. Na domiar złego, jej durny pies atakuje gwiazdora gryząc go dotkliwie w rękę. Dziewczyna najchętniej zapadłaby się pod ziemię, próbuje jak najszybciej uciec. Flynn biegnie za nią....

Tak oto zaczyna się urocza historia tych dwojga. Z każdą kolejną stroną napięcie między obojgiem rośnie. Naszym udziałem staje się wiele romantycznych sytuacji jak i wielkich wyznań i deklaracji miłości. Rodzi się głębokie uczucie i zaufanie. Nic co piękne nie trwa jednak wiecznie. Gdy Flynn decyduje się pokazać światu swą przepiękną partnerkę, podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów, Natalie przestaje być osobą anonimową. Pilnie ukrywana przez nią, okrutna i bolesna historia sprzed lat staję się udziałem milionów obywateli. Traumatyczne przeżycia wracają do niej z podwójną siłą. Wydaje się, że po tym ciosie się nie podźwignie. Widząc rozpacz swej ukochanej Flynn miota się pomiędzy chęcią zemsty na wszystkich którzy się dopuścili ujawnienia tajemnicy a wyrzutami sumienia. Ma świadomość tego, że poniekąd on sam jest winny zaistniałej sytuacji. To on wprowadził Natalie do swojego bezkompromisowego, cynicznego świata. Czy uda im się przetrwać tę burzę? Jakie znajdą antidotum na tak głębokie rany?

Naturalnie, w końcu jesteśmy w samym środku trylogii. Nie mniej jednak styl w jakim dochodzą do porozumienia, i wyciszenia po tak przykrych przeżyciach wart jest poświęcenia tych kilku chwil z lekturą M.S. Force. Druga część historii wprowadza nas na wyższy poziom wtajemniczenia. Jako, że przeszliśmy etap fascynacji i poznawania ta książka zafunduje Wam nie lada emocje. Wielokrotnie wywołała rumieniec na twarzy i realnie przyspieszy puls. Mając do czynienia z erotykiem, sceny seksu są częste i nieskrępowane. Czasami wręcz zaskakująco odważne. Styl w jakim porusza się główny bohater wtajemniczając swą partnerkę w meandry intymnych kontaktów jest jak sądzę, dla wielu z nas szokujący. Również język którym posługuje się autorka jest dość pikantny, czasem wręcz wulgarny. Jednak nie ma się co obrażać autorka opisuje sceny, które dla wielu były by nie do przyjęcie. Uważam, że to właśnie determinuje styl autorki. W mojej ocenie zachowuje niezbędny umiar, co sprawia że lektura staje się niezwykle emocjonująca w odbiorze. Jednocześnie lekkie pióro pisarki sprawia, że błyskawicznie docieramy do zakończenia książki.

Stopniowanie napięcia pozwala mi lepiej ocenić tą część od poprzedniej. Tym razem rozbudziła moją ciekawość na tyle, że nie potrafiłam się od niej oderwać ani zrobić małej przerwy pomiędzy tym, a kolejnym tomem. Pomijając romantyczny aspekt tej pozycji, z niezliczoną ilością wyznań miłości na każdej stronie, najwspanialszymi i najcudowniejszymi chwilami z życia bohaterów, część druga dostarczyła mi wielu emocji i nastroiła do bezzwłocznego przeczytania kolejnej.


I tak pisarka, aby spiąć fabułę zgrabną klamrą, funduje na zakończenie kolejny dramatyczny zwrot akcji.
Moment euforii, gdy bohaterowie uporają się z demonami przeszłości, brakiem przychylności niektórych przyjaciół oraz wypływają na ocean niczym nie zmąconego spokoju, zostaje drastycznie przerwany. Była żona Flynna znajduje sposób aby przekazać Natallie skrzętnie skrywany przez Flynna sekret rzucając na ich relację cień podejrzeń. Jak zareaguje nasza bohaterka? Czy utraci tak skrzętnie budowane zaufanie? Jak poradzą sobie z tą nieoczekiwaną i szalenie skomplikowaną sytuacją bohaterowie.
No cóż.... dowiecie się tego w ostatnim tomie, do przeczytania którego serdecznie zachęcam.

M. S Force, Kuszenie, stron 320

Data premiery: 2015-10-08

Wydawnictwo Amber, 2015


Za e-book'a dziękuję Wydawnictwu Amber. Egzemplarz recenzencki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz