sobota, 10 września 2016

Ulysses Moore: Wrota czasu - Pierdomenico Baccalario

ULYSSES MOORE - to seria 12 tomów - w nowym wydaniu - w starym było ich 24, każdy tom składał się z dwóch zeszytów - seria o przygodach dzieci, które przechodzą do nowej krainy. Jeśli lubicie przygody i podobała Wam się seria Opowieści z Narnii to ta seria też Wam się spodoba.
Ja przeczytałam tylko pierwszy tom - ale jak tylko będę miała czas to sięgnę po resztę. Całość kupiłam moim siostrzeńcom więc mam pod ręką.
Seria składa się z 12 tomów:

1 WROTA CZASU
2 ANTYKWARIAT ZE STARYMI MAPAMI
3 DOM LUSTER
4 WYSPA MASEK
5 KAMIENNI STRAŻNICY
6 PIERWSZY KLUCZ
7 UKRYTE MIASTO
8 MISTRZ PIORUNÓW
9 LABIRYNT CIENIA
10 LODOWA KRAINA
11 OGRÓD POPIOŁU
12 KLUB PODRÓŻNIKÓW W WYOBRAŹNI

Super zamiennik po Harrym! Jest wydawniczo lepsza od Felix, Net i Nika.
Pierwszy tom czytałam sama, później drugi raz z dziesięcioletni chłopcem.
Mi przy drugim razie się bardziej podobało, bo z dzieckiem czyta się tak: a tam była mapka, gdzie to jest; o a tu jest obrazek do tego, patrz na szczegóły ciociu...itd.
Dorosły czyta, leci po kartkach, a dzieci czytają dłużej, ale znają książkę na pamięć; nie tekst a całość: słowa, obrazki, wątki, osoby itp. Zdecydowanie polecam dla poszukiwaczy przygód jak i dla zabicia czasu wieczorem.

Mamy tu ukrytą historię trójki dzieci: Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodach.
Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami.
Drzwi ukryte za szafą - trochę jak w Opowieści z Narnii, co nie? Drzwi są zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć. Szukają rozwiązania, kluczy, wędrówka po miasteczku wzbudza wiele emocji. Gdy jednak znajdują ukryte przejście przygoda rozpoczyna się na dobre.

"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół."


Czas na kolejne części, a na pewno czas na zakup całości - dla moich dzieci - których jeszcze nie mam, ale pewnie im kupię całość, bo naprawdę warto :)

P.S. Okładka jest śliczna - sami sprawdzajcie co kryje się pod oprawą - i jakie rysunki są na nich ukryte :) Mi się to podobało bardzo - szczegółowo zrobione :)

Pierdomenico Baccalario , Ulysses Moore: Wrota czasu, stron 222

Data premiery: 2004

Wydawnictwo Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A., 2011Brak komentarzy:

Prześlij komentarz