środa, 13 maja 2020

Obserwatorka - Alicja Sinicka [PRZEDPREMIEROWO]

Do premiery jeszcze tydzień, ale jak już od jakiegoś czasu jestem po lekturze tej książki i nie wiem co napisać. Cudowna akcja promocyjna wzbudziła wyobraźnię czytelników, a ja cieszyłam się, że mogę brać w niej udział. Uwielbiam takie zamieszania incognito!
Teraz jednak przyszedł czas na ocenę i nie wiem jak zebrać, jak opisać emocje, które mną targały podczas lektury?!? Alicja jest znakomitą autorką i jak mało kto, doskonale manipuluje emocjami odbiorcy - zdecydowanie wie co i jak chce napisać oraz jaki efekt chce osiągnąć! Brawo!

**~~ opis z okładki ~~**

Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia.

Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie, ON w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował, ale miała wrażenie, że są z innych światów, które do siebie nie pasują.
Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje, że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki.

Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje, że jest obserwowana, i zaczyna mieć pewność, że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Czy jej też grozi niebezpieczeństwo?

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**


Alicja jest nie tylko piękna kobieta, ale również bardzo dobrze zapowiadająca się pisarka. Na targach miałyśmy już kilka razy możliwość wymiany wrażeń - jej z pisania, a moich z czytania. "Oczy wilka" od których jej twórczość się zaczęła, a co za tym idzie nasza współpraca były książką dobrą, lecz miała kilka niedociągnięć. Książka "Winna" to już zupełnie inna bajka! Cieszę się że Alicja poszła w ciut inna stronę, gdyż thrillery wychodzą jej znacznie lepiej.


Nie wiem jak ona to robi, ale czytając jej książki ma się ciary!
😈😈😈😈😈😈

Napięcie i oczekiwanie na dalsze losy bohaterów wprowadza czytelnika w czysty seans. Psychologiczne zabawy, zagrania sprawiają, że nie wiadomo czy jest się rozgrywającym czy pionkiem w tej grze!

Jeśli nie znacie tych pozycji to serdecznie polecam. A tymczasem kilka słów o najnowszej książce.


Obserwatorka
to historia Izy i Arka przyjaciół, których łączy tajemnica. Ona mieszka w rodzinnym domu, On wyjechał i wrócił jako znany lekarz. Pewnego razu Iza zostaje napadnięta i brutalnie pobita. Od tego momentu wiele się zmienia. Emocje nie tylko Izy, ale i moje szalały. Jest to jedna z tych książek, w których treść jest akcją i nie można zbyt wiele zdradzić z fabuły. Jednak jest to tak realna historia, że czasem boje się zaglądać w spam na Facebooku. Róża, którą dostała Iza dostałam i ja! - nie wychodzę już sama z domu!

Alicja znakomicie pokazała nie tylko emocje jakie targały Izą, ale i relację między bohaterami oraz intrygę, która czyhała na nią. Emocje trzymają do samego końca! A sam początek bardzo szybko się rozkręca.

Co bardzo mi się podobało to budowa napięcia. Tajemnicza osoba oznacza Izę na Facebooku przy dziwnych cytatach. Dziewczyna dostaje róże z napisem "widzę cię". Ba nie jedną różę. Taka kumulacja bodźców zewnętrznych wzbudza strach no i psychologicznie robi swoje.Postać Izy oraz Bożeny sprawiają że nasza wyobraźnia zaczyna szaleć - dosłownie! Takich emocji podczas lektury już dawno nie miałam.

Obserwatorka to idealna lektura łącząca w sobie strach, intrygę, niepewność, fabułę, przemoc domową, nałogi oraz tajemnice w idealnych proporcjach. To tak jak przy gotowaniu - każdy składnik musi być dodany, aby całość smakowała. Jednak żeby było perfekcyjnie składniki te muszą być dodawane w odpowiedniej kolejności. Tak było i tu. Alicja wiedziała kiedy dodać kolejny wątek, składnik, emocję, aby wciągnąć mnie do swojej powieści.


**~~ wydanie ~~**

Alicja Sinicka, Obserwatorka, stron 392


Data premiery książki: 2020-05-20

Wydawnictwo Kobiece, 2020

 

**~~ informacje dodatkowe ~~**


📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/
Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl
❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz