wtorek, 5 maja 2020

Ja, anielica - Katarzyna Berenika Miszczuk

O nie, nie nie!!! Nie tak się miał skończyć poprzedni tom!!!! Nieee!!! Ale to nie koniec i ufff... znakomicie, że mam ten tom - tak myślałam kiedy wczoraj kończyłam książkę. Dziś już wiem co było dalej :D Aaaaa... :)

          Jeśli nie znanie Ja, diablica to czytanie tej opinii może być spojlerem - już sam opis książki może być spojlerem!!!            

No, ale jeśli lubicie czytać opinie, aby podjąć decyzję czy czytać serię - bo wiadomo, że nikt nie opisuje kolejnych tomów podając co się wydarzyło - uwaga, czasem są one tak powiązane że nie da się inaczej. Więc jeśli czytaliście poprzednią część to zapraszam do lektury tej. Jeśli nie znacie pierwszego tomu - cóż czytacie dalej na własną odpowiedzialność. Ja będę szczera i nie będę nie ograniczała :) No to lecimy do nieba ... ;)


**~~ opis z okładki ~~**

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził.

W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie - zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati...

Nieprzyzwoicie zabawna książka o niebiańsko-piekielnej rzeczywistości. Do diabła - to trzeba przeczytać!

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Do diabła - to trzeba przeczytać!

Tak to trzeba przeczytać!!!! Koniecznie. Jeśli takie klimaty bardzo cię interesują - tak jak i mnie - i lubisz dobry humor i książki, które nie tylko wciągają, ale bawią (czasem do łez!) to ta seria jest dla ciebie. Ja odkryłam ją przez przypadek. Uważam, że jest równie dobra jak seria z Szamanką od umarlaków.

Wracając jednak do tej książki - to było WoW! po raz drugi!! - bo przecież to drugi tom ;) I czułam się usatysfakcjonowana? Niee, to za mało, o wiele za mało napisane :) Ta książka była fenomenalna i aż nie mogę się doczekać co przyniesie mi trzeci i czwarty tom z serii ?!?!?!

"
- Czemu mnie nikt nie wypuści? - zajęczał Azazel. - Ja bardzo chce pomóc.
- Bo ciebie nikt nie lubi - wyjaśniłam.
- Kurwa...
Ja, anielica to dalsze losy znanej nam Wiki, która ... (spojler! - nie, nie napiszę wam ;)). I właśnie w tym momencie zaczyna się drugi tom. Jest to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części. Tym razem nasza gwiazda trafia do Arkadii. Poznaje tam anioły, golemy, cherubinki i rodziców - jaka to dziwna scena kiedy ktoś ci mówi, że wie co u ciebie mimo że nie żyją od dawna. Tym razem poznajemy anielskie problemy i życie pozagrobowe. Zagadkowe jezioro czasu jest ciekawym wątkiem - lubicie takie tajemnice?

Oczywiście Beleth cały czas walczy i się nie poddaje - perypetie naszych bohaterów i Piotrusia są śmieszne, zabawne i wciągają - ciekawe jak to się skończy - czy autorka zaskoczy?

Niebiański wątek i prośba o powrót archaniołów był bardzo ciekawy. Obrazy Edenu, zamglone jeziora, ruiny, to elementy, które bardzo mnie kręciły. Ciekawa byłam jak spędzą czas dalej bohaterowie, co się stanie, czy im się uda, czy wyknuty plan wypali, czy diabły osiągną swój cel? Temat przeszłości, przyszłości ciekawi, ale w tym wydaniu jest takie realne... :)

Wiki i Piotruś mają dług do spłacenia a jego cena - cóż, znalezienie, odzyskanie kluczy które mogą zniszczyć piekło. Zadanie godne tych bohaterów - sprawia wiele radości. Cała akcja - ciut zwalnia, ale nieznacznie więc myślę, że będziesz zadowolony z lektury. A i jeszcze jedno - ja polubiłam bardzo Śmierć - jeśli ty też to w tej części jest jej ciut więcej ;)

Zabieram się za trzeci tom i w zapale czekam na czwarty - bo jakoś ta historia jest strasznie śmieszna - dosłownie :D

Ja, diablica; Ja, anielica; Ja, potępiona oraz Ja, ocalała to szalona podróż po zaświatach w towarzystwie ekstrawaganckiego diabła Azazela, sympatycznej Śmierci i złotookiego Beletha… Daj się wciągnąć w przezabawną, błyskotliwą serię o przygodach młodej diablicy!


**~~ książka ~~**


Katarzyna Berenika Miszczuk, Ja, anielica, stron 384

 


Data premiery: 2011-09-28


Wydawnictwo W.A.B., 2011


**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz