czwartek, 30 kwietnia 2020

Ja, diablica - Katarzyna Berenika Miszczuk

Dziś chciałabym zaprosić was w świat demonów, diabłów i szatana, czyli w piekielną otchłań. Nowy świat znakomitej pisarki, którą znacie już między innymi z serii: Wilk, Wilczyca; Druga szansa; Szeptucha. Tym samym mój ranking uległ zmianie ;) Ja, diablica zdecydowanie ląduje na pierwszej pozycji, później, Druga szansa, Kwiat paproci oraz Margo Cook. Do serii W lekarskim fartuchu oraz Pustułka jakoś nadal nie mogę się przekonać... Tak więc w rok nadrobiłam zaległości w twórczości Katarzyny Bereniki Miszczuk i czuję się w pełni usatysfakcjonowana. Czekam grzecznie na najnowszą książkę pt. Ja cię kocham, a ty miau. A tymczasem poczujcie gorący klimat piekła i oddajcie się światu pełnemu tajemnic.

**~~ opis z okładki ~~**

Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia - Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową książkę.

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

#teamBeleth - tak to było oczywiste tym bardziej, że grywa on w grę Diablo! Jak go można nie kochać?!?! Wiki!!!! - to moje podsumowanie ;) Dziękuję za uwagę!...
Żartowałam ;)
Ja, diablica to początek serii Wiktoria Biankowska lub też może bardziej znana pod seria piekielno-niebiańska. Jeśli opowiem o bohaterach to z miejsca ich pokochacie i ten tytuł zapadnie wam w pamięć - ba! Cała historia zapadnie wam w pamięci i nawet szczegóły nie ulecą po czasie, bo to rewelacyjna historia.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak jest w piekle? Jak może wyglądać sąd ostateczny, a raczej targ o duszę? Czy po śmierci, mimo wszystko można wybrać gdzie chce się spędzić wieczność? Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś TAK, to ta książka jest dla ciebie. Mnie kupiła, pochłonęła i czekam na kolejny tom!!!!

Jeśli lubisz serial "Lucyfer" i obalanie stereotypów piekła i nieba to ta seria będzie idealna.
Jest to bowiem powieść lekka, wciągająca, w sam raz na poprawę nastroju. Uważam, że opis idealnie zachęca do przeczytania lektury, a jest on na tyle zagadkowy i jednocześnie wprowadza w klimat, że nie napiszę nic o fabule - o :) Skupię się na detalach. Po za grą Diablo mamy tutaj do czynienia z: kotem Behemotem, urzędem piekielnym, Wiki studiuje, bal u szatana też był super wątkiem, podróż przez drzwi to bardzo ciekawy motyw, który w takim wydaniu chyba pierwszy raz spotkałam - w każdym razie ten motyw i osoby, które się pojawiły na balu (Napoleon, Montezuma II, Marilyn Monroe czy Król Artur) zapamiętam. Jedyny minus jaki zauważyłam to PIOTRUŚ!Idealna kompozycja romansu, kryminału i powieści fantasy. Szukanie iskry było dość ciekawym, wciągającym i zawikłanym procesem. Oczywiście Lucyfer i inne demony - gorący towar! - dosłownie ;)

Ja, diablica; Ja, anielica; Ja, potępiona oraz Ja, ocalała to szalona podróż po zaświatach w towarzystwie ekstrawaganckiego diabła Azazela, sympatycznej Śmierci i złotookiego Beletha… Daj się wciągnąć w przezabawną, błyskotliwą serię o przygodach młodej diablicy!


**~~ książka ~~**


Katarzyna Berenika Miszczuk, Ja, diablica, stron 416 


Data premiery: 2010-10-06

Wydawnictwo W.A.B., 2010


**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz