czwartek, 2 kwietnia 2020

BANDA Z BUREJ. TAJEMNICA PIWNICY W BIBLIOTECE - Magdalena Witkiewicz [PREMIEROWO]

https://www.legimi.pl/ebook-banda-z-burej-tajemnica-piwnicy-w-bibliotece-magdalena-witkiewicz,b611594.html?fbclid=IwAR1yco9q5CKYMR88mGpgvqXUoStsvN2DWCRTZT2RLMCk1fTGqS3M1IRY-n4

Dziś premiera audiobooka! Dla dzieci! Klikajcie i słuchajcie. Ja już wysłuchałam tej historii dzięki Legimi i jestem zachwycona. Witkiewicz zrobiła mi dziś dzień mimo, że się tego nie spodziewałam! Jakoś teraz w ten trudny czas mam ochotę na coś innego i od tego tygodnia są to bajki dla dzieci - każdemu należy się oddech od tego wszystkiego.

**~~ opis ~~**

Banda z Burej to historia grupy rezolutnych dzieciaków, których nic nie powstrzyma przed rozwikłaniem tajemnicy lokalnej biblioteki.

Wiktor sprowadza się wraz z rodzicami i siostrą do małego miasteczka. Zrozpaczony perspektywą mieszkania w „dziurze”, szuka wszelkich sposobów na ucieczkę, zastanawiając się, co tak naprawdę jest po drugiej stronie kuli ziemskiej. Wkrótce wstępuje w szeregi Bandy, z którą planuje odkryć tajemnicę biblioteki.

Co ukrywają bibliotekarki? Czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę? I w końcu, czy mały psiak jest w stanie pomóc w rozwikłaniu zagadki?

Napisana z humorem książka, która rozbawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

**~~ moja opinia ~~**

Wiktor ma problem z młodszą siostrą Amelką. Jednak to nie jego jedyny problem, bo przeprowadzka zepsuła mu jego plany i idealny spokój. Zniszczyła równowagę życia młodego człowieka - przynajmniej w jego oczach.

Historia była bardzo zabawna i oczywiście skierowana do dzieci. Uwielbiam twórczość Magdaleny! Potrafi pisać dla dorosłych i dzieci - dla tych drugich fajnie tłumaczy "dorosłe", skomplikowane określenia. Tak sobie myślę, że opisała tu ciut życia swojego i jej dzieci. Przecież one są takie fajne.

Nie będę zdradzała całości, bo co to za sens słuchania historii jak się zna już ją. Polecam posłuchać z dziećmi (10+), porozmawiać o treści, podyskutować o emocjach. Historia z życia wzięta, której - jak to bajki - sentencja zostanie na dłużej. Rozmowy dzieci, rodzeństwa, podejście do pewnych spraw z punktu widzenia dziecka, to wszystko sprawiało, że słuchało się tego bardzo dobrze. Myślę, że osoby, które mają dzieci jeszcze indywidualniej podejdą do pewnych spraw, które porusza #BuraTeam

Poznajcie więc BuraTeam. Julka - "wielka" charakterem dziewczyna; Wiktor - wybitnie inteligentny i rezolutny o umiejętnościach logicznego myślenia; Jurek - wiecznie wypsikany i wysmarowany super bohater; Tymek - wchodzi wszędzie bo kocha wszystkie zwierzęta nawet pająki; Burek - piesek (jeśli macie problem z zakupem psa to uwaga na bajkę, bo tu się piesek pojawia i opieka nad nim).

Tajemnica piwnicy w bibliotece, to dowcipna, detektywistyczna zagadka. Figlarny tekst zajmie czas waszych dzieci na około 3 godzinki. A teraz klikajcie i słuchajcie ;) Dajcie znać jak wrażenia - szczególnie waszych pociech :) Miłego dnia.


**~~ audiobook ~~**


 

Magdalena Witkiewicz, Banda z Burej. Tajemnica Piwnicy w bibliotece,

czas: 2 godz. 38 min


Data premiery książki: 2020-04-02

Wydawnictwo Skarpa Warszawska, 2020


**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz