poniedziałek, 3 lutego 2020

Stażystk - Alicja Sinicka

Znakomita książka trzymająca w dużych emocjach i napięciu. Alicja Sinicka jest młoda i utalentowana i z każdą nową propozycją zaskakuje swoich czytelników. Cieszę się że mogłam ją poznać osobiście i przekonać się jak pełną pomysłów autorką jest. Trzeba chwalić polskie pisarki! O tak!

Kryminał, sensacja, thriller tym razem Stażystka zaprasza nas w świat korporacji. Osiądźcie wygodnie i oddajcie się lekturze.

**~~ opis z okładki ~~**

Stażystka
Szukasz książki o wartkiej akcji, która będzie trzymała Cię w napięciu od pierwszych stron? Chcesz poczuć, jak to jest nie móc oderwać się od lektury? Proponujemy Ci powieść Alicji Sinickiej pod tytułem „Stażystka”. Krytycy wskazują, że jest to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich lat.

Kim jest tytułowa stażystka?
Główną bohaterką książki Alicji Sinickiej jest młoda stażystka, Klaudia Neter, która pracuje w firmie Marka Skalskiego. Sądzi, że staż stanie się dla niej przepustką do kariery zawodowej. Nie wie jednak, że jej szef ma szczególne upodobania…. Na domiar złego żona Skalskiego, Ewa, doskonale zdaje sobie sprawę z jego preferencji. Patrząc na Klaudię, widzi idealną stażystkę dla swojego męża i jest przekonana o tym, że ten znów ją zdradzi.

Niebezpieczna gra, w jaką wpadnie Klaudia może zakończyć się dla niej tragicznie, zwłaszcza że poprzednie stażystki zatrudnione przez Skalskiego zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

Czy życie Klaudii znajdzie się w niebezpieczeństwie?
W miarę czytania książki „Stażystka” będziesz odczuwać coraz większy niepokój. Szybko przekonasz się, że jest on jak najbardziej uzasadniony, kiedy wraz z bohaterką odkryjesz, że wcześniejsze stażystki nie żyją. Ciało jednej z nich zostanie znalezione w Oławie. To powoduje, że Klaudia coraz częściej zacznie oglądać się za siebie i popadać w paranoję. Czy stanie się kolejną ofiarą i czy to Skalski okaże się mordercą? Alicja Sinicka napisała wciągający thriller psychologiczny z elementami romansu. Daj się mu wciągnąć!


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

"Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.
Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej."

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.

Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.

W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo.

Z fabuły już więcej nic nie zdradzę. Bawcie się dobrze sami ją czytając. Zapewniam, że książka porwie od pierwszych stron. Znakomicie bawiłam się i dałam się prowadzić przez autorkę. Nie czekałam, nie liczyłam, nie obstawiałam. Czytałam i przyjmowałam do wiadomości to co widzę i czytam. Co to była za akcja!! Ten weekend był idealny. Książka wpasowała się znakomicie w mój humor i luz.

Zakończenie? Alicja pytała czytelników co myślą i czy się domyślali - ja? A gdzie tam! Zakończenie zadziwiło mnie i dałam się wkręcić w tą całą zawiłość. Książka z początku niby przewidywalna, ale zapewniam, tu nic nie jest takie jak się wydaje!

Znakomicie napisany dreszczowiec i ciesze się że Alicja zmieniła ciut gatunek. Myślę, że w tym będzie się czuła jak ryba w wodzie, bo ma ten dryg do prowadzenia czytelnika za nos i zwodzenia go na manowce.

Relacje Skalskich były bardzo chłodne, obojętne, ale jednocześnie pokazywały jak żona zna męża i co jest w stanie zrobić dla niego. Dla jednych będzie to nuda, dla innych rozgrywka. Perfekcyjny układ miał być idealny i działać wszędzie i bez zarzutu - ups... ale ciii...

Cała historia jest opisana z dwóch punktów widzenia, dwóch różnych kobiet. Daje nam co różne obrazy, różne emocje i mox tego co się dzieje. Klaudia nasza tytułowa stażystka i żona Skalskiego Ewa. Dwie kobiety.

Musicie to przeczytać! Jeśli pracowaliście w korporacji lub pracujecie to będzie to dla was znakomita rozrywka a może i przestroga. Nie wiem. Dajcie znać!

Ja składam wielkie brawa dla Alicji Sinickiej i czekam na kolejną książkę.**~~ wydanie ~~**


Alicja Sinicka, Stażystka, stron 432


Data premiery książki: 2020-01-29

Wydawnictwo Kobiece, 2020


**~~ informacje dodatkowe ~~**Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz