sobota, 29 lutego 2020

Nexus - Sasha Alsberg, Lindsay Cummings

Koniec miesiąca to zawsze czas na podsumowanie.

Zdecydowanie drugi tom jest lepszy od pierwszego. Akcja leci na łeb na szyję. Warto było przebrnąć przez pierwszego grubaska i złapać w rączki kontynuacje!


**~~ opis z okładki ~~**

Jej statek przepadł, załoga została schwytana, a sławna Androma Racella straciła tytuł Krwawej Baronowej. Teraz jest zbiegiem bezlitośnie ściganym przez Galaktykę Mirabel. Bezwzględna Królowa Nor rządzi większością galaktyki dzięki toksynie kontrolującej umysł. Androma zaryzykuje wszystko, nawet wolność, aby znaleźć lekarstwo. Na skutej lodem planecie Solery znajduje niespodziewanego sojusznika. Wraz z Dexem planują, jak dostać się do miasta. W Arcardius działania Nor doprowadziły do inwazji Mirabel. Gdy załoga walczy o odzyskanie wolności, Andi i Dex odkrywają zagrożenie znacznie większe niż wszystko, z czym mieli do czynienia. To nie koniec gwiezdnej przygody, to dopiero jej początek!

**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**
 
Książka jednej z najpopularniejszych booktuberek w USA - no i właśnie tego się obawiałam. Nie lubię książek blogerów - zazwyczaj są albo tak idealne, że aż nieprawdopodobne, abo mają tyle znanych nam wątków, które już były... Tym razem miałam do czynienia z tym drugim - ale o tym już pisałam w poprzednim tomie.

Mimo, że ta kontynuacja jest zdecydowanie lepsza od rozwleczonego początku to i dodatkowo jest krótsza. Co jest na plus - bo jakiś trend ostatnio panuje na cegły...


Jeśli chodzi o akcję to drugi tom wciąga w grę bardzo. Jest tu tak dużo zwrotów akcji, że czyta się do płynnie. Jeśli chodzi o dialogi - cóż, były one drętwe. Nie bawiłam się z bohaterami tak dobrze jak przy innych książkach.

Jeśli w pierwszym tomie było za dużo bohaterów to tu będzie ciut spokojniej i skupimy się na głównej parze oraz relacji między nimi.

Nexus to też książka tajemnicza. Zamaskowana postać budziła we mnie mieszane uczucia, ale polubiłam ją za to. Sprawiała że coś się działo. Tajemnica była dość ciekawie wmontowana w całość książki.

Zakończenie - przewidywalne, ale szczerze - jedyne możliwe i czytając książkę liczy się na nie! Zdecydowanie.


**~~ wydanie ~~**

Sasha Alsberg, Lindsay Cummings, Nexus stron 544


Data premiery książki: 2020-02-26

Wydawnictwo We need ya, 2020**~~ informacje dodatkowe ~~**📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/


Nie zapomnijcie zajrzeć na:

📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz