piątek, 7 lutego 2020

365 dni - Blanka Lipińska [18+]

Zbliżająca się nieustanie data premiery filmy "365 dni": skusiła mnie do lektury książki. Tak tej hejtowanej książki. Rozumiem negatywne opinie i je szanuje, ale nie rozumiem recenzji, czy ocen typu książka nie ma fabuły, jest zmyślona - a jaka literatura erotyczna jest literaturą faktu? Poradnikiem? Obiecałam sobie, że skupię się tylko na moich odczuciach i jeśli nie lubicie autorki, czy macie zupełnie inne zdanie niż ja - szanuje je, ale oczekuję tego samego.

No to zaczynam ...**~~ opis z okładki ~~**

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca...

Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny – dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny mafijnej, szalenie przystojny, młody don Massimo Toricelli. Mężczyzna kilka lat wcześniej przeżył zamach na swoje życie. Postrzelony kilka razy prawie umarł, a kiedy jego serce przestało bić, przed oczami zobaczył dziewczynę, a dokładnie Laurę Biel. Gdy przywrócono go do życia, obiecał sobie, że odnajdzie kobietę, którą zobaczył.

Massimo daje dziewczynie 365 dni na to, by go pokochała i z nim została.

„Ojciec chrzestny” w połączeniu z „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”.**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

No więc na początek "„Ojciec chrzestny” w połączeniu z „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”. " - jeśli chodzi o to to: po pierwsze zgadzam się z włoską mafią, podejściu do tematu przedmiotowo. Po drugie Lara nie jest słodką dziewicą, która nie wie czego chce. Po trzecie opinia będzie jak książka +18 a więc osoby poniżej tego wieku proszone są o niekontynuowanie lektury.

365 dni to historia przystojnego Massino szefa włoskiej mafii, który w niewyjaśnionych okolicznościach widzi piękną dziewczynę w swych snach. Laura, gdyż o niej tu mowa istnieje naprawdę i jest pewną siebie, frywolną dziewczyną, która dba o swoje potrzeby, lecz nie potrafi sama zdecydować co jest dla niej najlepsze. No i dochodzi do momentu, w którym ta dwójka spotyka się.

Moim zdaniem historia jest bardzo lekka, erotyczna, wulgarna. Chce się to czytać i seks płynie tu po stronach. Tak faktem, jest że słowo kutas można znaleźć na co drugiej stronie, ale kipi tu pożądaniem. Historia porwania i szansy na miłość jest naciągana - uważam, że to historia jaką chciała przedstawić autorka i miała do tego prawo. Nie uważam, że jest to dno, czy żenada - jest to historia, fikcja jak wiele innych.

365 dni zachęca do dalszego czytania, a zakończenie to szpila dla czytelnika. Dobrze, że drugi tom miałam pod ręką, bo gdybym miała czekać na kolejny tom to bym się zdenerwowała.

Ja książkę czytałam z zaciekawieniem, i z jeszcze większym zaciekawieniem czekam na film. Liczę, że piękne widoki oraz dobrze dobrana muzyka dopełnią historii.

Książka jest bardzo mocna. Autorka mówiła nie raz że jest to ostra lektura dla kobiet. Pokazuje pragnienia skrywane przez kobiety, seks który nie jest grzecznym przykładem przedłużenia gatunku. W tej książce jak w erotyku jest gorąco i ostro. Robienie loda to standard. Jeśli kogoś to deprawuje lub mierzi to ta pozycja nie jest dla was. Mnie w literaturze erotycznej mało co zaskakuje. Tu było ostro i według mnie ze smakiem.

Jeśli uważacie, że autorka promuje kulturę gwałtu to polecam przeczytać całą serię, posłuchać wywiadów z autorką oraz przeczytać wszystkie podziękowania do końca. Ja tak nie uważam. Ostry seks to nie gwałt. To dwa zupełnie inne określenia i zdarzenia. Praca w mafii ma swoje minusy. Kobiety w mafii są albo boginiami, albo dziwkami - taka literatura. Trzymając się tego, że to tylko kolejna książka wszystko zostaje w odpowiednich granicach.

Ja szykuję się na premierę, a po niej zabieram się za czytanie dalszych  scen, gdyż jestem zaciekawiona co będzie dalej.
**~~ wydanie ~~**

Blanka Lipińska, 365 dni, stron 472 

 

Data premiery książki: 2018-07-04

Wydawnictwo Edipresse, 2018

 

Książka przeczytana dzięki Legimi - ebook


**~~ informacje dodatkowe ~~**
 
📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz