sobota, 4 stycznia 2020

Zenith - Sasha Alsberg, Lindsay Cummings

Przełom roku.
Krwawa Baronowa i Dex zapraszają was na podróż - międzygalaktyczną przygodę - skusicie się?

Koniec roku to zawsze aktywny czas, ale ja postanowiłam nadrobić ostatnia z premier i przeczytać - nie udało mi się jej skończyć w 2019r. ale za to 2020r. zacznę właśnie od doczytania i opisania wam tej galaktycznej przygody.

"Zakochała się, lecz nie w kochanku, a w niebie. W przygodzie."**~~ opis z okładki ~~**

Porywająca galaktyczna przygoda! Żywiołowi bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja i rozległy wszechświat sprawiły, że uzależniłam się już od pierwszych stron! — Sarah J. Maas

Zacznij niepowtarzalną kosmiczną podróż z serią „Androma”!


Większość zna Andromę Racellę jako Krwawą Baronową, potężną najemniczkę, która dąży po trupach do celu, a jej bezlitosne poczynania rozciągają się na całą Galaktykę Mirabel. Ale dla załogi swojego statku jest po prostu Andi – ich przyjaciółką i nieustraszoną przywódczynią kosmicznych piratów. Kiedy kolejna rutynowa misja nie przebiega zgodnie z planem, wszyscy trafiają w ręce okrutnego łowcy nagród.


Andi, zmuszona do udziału w niebezpiecznej misji, stawia czoła mrocznemu władcy owładniętemu żądzą zemsty. Załoga Marudera staje przed trudnym wyborem – albo przywrócą porządek w galaktyce, albo rozpoczną wojnę. Gdy statek rusza w stronę nieznanego, pewne jest tylko to, że już nikomu nie mogą ufać.


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**Długo nie mogłam się wgryźć w te książkę. Cela, statki, konflikty - sama główna akcja zawiła. Ale co się stało w pewnym momencie? Bum! Wow! Cegiełka zaczęła wciągać.
Krwawa Baronowa zmuszona została to zabawy w której wygrać mogło tylko jedno. Jednak perspektywa wielu bohaterów psuła mi zabawę. Była to książka z którą spędziłam ostatnie dni starego roku i pierwszy dzień nowego. Dopiero teraz piszę o niej... Ale nie wiem co... Bo z jednej strony końcówka wymiata, a z drugiej długi początek nie zachęca. Jednak może będzie z nią jak z dworami? Przekonam się z czasem.

Jak już wam mówiłam na stories mam wrażenie, że ta seria jest podobna do "Szklanego tronu". Motyw wojownika i nowej rasy przypomina świetliki z "Intruza", czy popularnego serialu "The 100". Znane motywy przeplecione w galaktyce. Kosmos jak w "Naznaczeni śmiercią". Niby wszystko to było, ale jest ciut inne.

No cóż. Trzeba przebrnąć przez te strony i poznać je samemu bo tylko tak da się ocenić tekst. Jedni go pokochają inni zniesmaczeni odłożą na stosik. Trzeba jednak przyznać że połączenie trzech, a nawet czterech historii, innych książek wyszło tu na dobre i w całości broni się to znakomicie.**~~ wydanie ~~**

Sasha Alsberg, Lindsay Cummings, Zenith stron 624


Data premiery książki: 2019-06-05

Wydawnictwo We need ya, 2019**~~ informacje dodatkowe ~~**📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/


Nie zapomnijcie zajrzeć na:

📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz