czwartek, 30 stycznia 2020

Królestwo mostu - Danielle L. Jensen

Danielle L. Jensen jest znaną autorką dwóch młodzieżowych serii fantasy, w których zakochało się mnóstwo polskich czytelników. Nie ukrywam, że jestem w ich gronie ;)

Podczas gdy jej fani przygotowują się na kolejny tom po Mrocznych Wybrzeżach, autorka przedstawia nową serię.

Książka jest już dostępna w formie audiobooka na platformie Storytel. Znacie?

Królestwo Mostu zadebiutowało w wersji papierowej 15 stycznia 2020r. Przez przerwę świąteczno-noworoczną naczekałam się na przesyłkę, ale jednak teraz już wiem, że było warto. Znakomita lektura, wciągająca historia - to właśnie czekało na mnie, a teraz czeka na was. Danielle ma tak lekkie pióro, że książki jej autorstwa połyka się w jeden weekend. Są to lektury, które zaczynamy czytać, idziemy po herbatę/kawę, jemy obiad, a wieczorem kiedy idziemy siku to już ostatni rozdział za nami. Ta opowieść sama się czyta. Tak zwyczajnie. Tak lekko.
**~~ opis z okładki ~~**

A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć?

W dniu ślubu Lara ma dla męża tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jako księżniczka szkolona od najmłodszych lat, by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem, wie, że Królestwo Mostu symbolizuje jednocześnie legendarne zło – i legendarną obietnicę. Jako jedyna droga przez pustoszony burzami świat, Królestwo Mostu kontroluje handel i podróże między krajami, co pozwala jego władcy się wzbogacać, a swoich wrogów– w tym ojczyznę Lary – rujnować. Kiedy więc Lara – pod pozorem wypełniania zapisów traktatu pokojowego – trafia do niego jako narzeczona władcy, jest gotowa zrobić wszystko, by osłabić obronę nieprzeniknionego Królestwa Mostu.
Ale kiedy Lara trafia do nowego domu – porośniętego bujną roślinnością raju otoczonego przez wzburzone morza – i poznaje przyszłego męża, Arena, zaczyna się zastanawiać, gdzie leży prawdziwe zło. Wokół siebie widzi królestwo walczące o przetrwanie, a w Arenie mężczyznę, który zajadle broni swoich poddanych. Dzięki swojej misji Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, a jednocześnie nie może dłużej ignorować uczucia, które zaczyna ją łączyć z Arenem.

A mając cel niemal w zasięgu ręki, musi podjąć decyzję – czy zniszczy króla, czy wybawi własny lud?


**~~ moja bezstronna opinia o tej książce ~~**

Główna bohaterka Lara była wychowywana w odosobnieniu - miała przetrwać ból, głód czy samotność. Była szkolona na żywą broń swojego ojca, króla Maridriny. Okrutne, męczące szkolenie na pustyni było dla niej życiem. Nauczyła się znakomicie kłamać. Wszystko to w celu zniszczenia innego królestwa. Była jedyną z córek króla, która mogła to wszystko znieść i odnieść sukces w misji.

Jak wiemy z opisu książki Lara ma poślubić króla Królestwa Mostu. Po ślubie poznaje nowe miejsce. Obserwuje je z planem działania z jakim trafiła do niego. Jednak czas i wydarzenia sprawiają, że wszystko się zmienia. Cel z którym przybyła do królestwa staje pod znakiem zapytania. Rozterki zaczynają miotać Larą. Orientuje się ona, że jest w samym centrum spisku jaki przygotował ojciec. Wszystko co jej opowiadał okazało się kłamstwem. Poznanie nowego miejsca i ludzi sprawia, że maszyna do upadku Ithican stała się jej murami. Lara musi podjąć ważną decyzję. Musi wybrać pomiędzy mężem, a ojcem. 

Mimo, że opis książki sugeruje typową dla fantastyki fabułę znajdziemy tu dobrze znane motywy: szkolenie na szpiega, aranżowany ślub, romans, czy politykę. Znajdą się tu też motywy morza, piratów, szyfrowania, wojny, przyjaźni, czy rywalizacji.


Królestwo mostu można przeczytać dosłownie w jeden wieczór. Jej wyjątkowość polega przede wszystkim na zaskakiwaniu czytelnika, ale w inny sposób niż zostaliśmy do tego przyzwyczajeni.
Jeśli szukacie ckliwego romansu to to nie jest taka książka. Lara zaskakuje i nie jest typową, piękną księżniczką, która ma poślubić księcia z bajki.

Podsumowując. Królestwo mostu to pierwszy tom nowej serii, ale nie młodzieżowej co mnie bardzo cieszyło. Znajdziecie tu cudowny świat pełen intryg, tajemnic i niebezpieczeństw czających się na każdym kroku! Jak to mówią rollercoaster emocjonalny. Nie jesteście pewni co się stanie dalej. Fantastyczni bohaterowie! Liczę, że już niebawem pojawią się zakładki z ich podobiznami! No i babcia, która wymiata!
Liczę na to, że książka i was zachwyci. Dajcie mi koniecznie znać, co o niej myślicie.

**~~ wydanie ~~**

Danielle L. Jensen, Królestwo mostu, stron 400

Data premiery książki: 2020-01-15

Wydawnictwo Galeria Książki, 2020


**~~ informacje dodatkowe ~~**

📚 @bjcczyta http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/

Nie zapomnijcie zajrzeć na:
📌 Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
📌 Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/
📧 bjcczyta@o2.pl

❗❗❗ Wszystkie recenzje, zdjęcia i teksty publikowane na stronie, są moją własnością i zastrzegam sobie do nich prawo. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób materiały - zapytaj. ❗❗❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz