poniedziałek, 18 lutego 2019

Joanna Chyłka TOM3: Rewizja - Remigiusz Mróz

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.I tak oto wracamy do Chyłki. Nie będę się rozpisywała nad fabułą, bo przy kolejnym tomie już ciężko będzie nie zdradzić zbyt wiele z poprzednich części. Musi wystarczyć wam sam opis. A i myśl, że niby można czytać każdy tom serii nie znając poprzednich bo każda historia zamyka się, ale ciężko będzie wam poznać losy bohaterów i ich zachowania nie znając wydarzeń, które nimi kierują.

W tym tomie najgorsze było poczucie znużenia poprzez brak dialogów między Chyłką i Zordonem. Jednak to ich duet i ich cięte riposty dają tempa całości. Niby przemknęłam przez kolejny tom, ale z wieloma przystankami i tym najważniejszym - alkoholem. Jest to ciężki temat i nie przepadam za nim. Pokazało się to szczególnie w tym tomie. Jak potrafi zawładnąć człowiekiem i częściowo go zniszczyć.

Jeśli chodzi o samą Rewizję - tym razem bardzo długo szukałam wyjaśnienia tego tytułu i teraz nie wiem czy znam odpowiedź, taką stu procentową skąd jest.

Remigiusz Mróz dobrze bawi się z odbiorcą, ale porusza takie tematy i takie zagadnienia, które albo były w tamtym czasie na topie, albo które bardzo go mierziły i musiał o nich napisać.

Po trzecim tomie muszę mieć przerwę, ale wrócę jeszcze do tego cyklu.Remigiusz Mróz, Rewizja, stron 624

 

Data premiery: 2016-03-30

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2016

 

Książka przeczytana dzięki uprzejmości wydawnictwa.
Audiobook wysłuchany dzięki promocji na Legimi.

5 komentarzy: