piątek, 22 lutego 2019

Agata Górska i Sławek Tomczyk TOM:6 - Punkt widzenia - Małgorzata Rogala

To, że historii jakie chciałabym poznać jest wiele wiecie sami z własnego czytelniczego doświadczenia. To, że uwielbiam serie wiecie ode mnie. A to, że szósty tom przyszedł razem z pierwszym wiecie z mojego bookstagrama. No i może źle zrobiłam, ale aby wywiązać się z zobowiązania postanowiłam przeczytać ostatni tom jako pierwszy. Cała seria jest przede mną i pewnie sięgnę jeszcze raz za ten tom dla przypomnienia po przeczytaniu całości w odpowiedniej już kolejności.

Jednak nie żałuje podjętej decyzji, gdyż akurat w tym czasie potrzebowałam przerwy i konkretnego, dobrze napisanego kryminału. Po spotkaniu z autorką na targach wiedziałam, że jest ona dobra w swoim gatunku, a jej książki trzymają tempo.


Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadomość. Jego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera – Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?

Punkt widzenia
to historia potwierdzająca twierdzenie, że prawda wyjdzie na jaw zawsze - prędzej czy później. Mamy tu do czynienia z przemocą seksualną. Sama sprawa jest bardzo zawiła i trzeba się jej dobrze przyjrzeć wraz z Agatą.


Sięgając po któryś tom zauważyłam, że czegoś mi brakuje - pewnych pobocznych - tak myślę, wątków, ale sama sprawa jest zamknięta. Wydaje mi się, że mogę tę serię porównać do tej "z Chyłką" - losy bohaterów są ciągnięte przez serię, ale każda książka to jeden temat. Słyszałam, że Małgorzata Rogata słynie z kryminalnych historii spojonymi z ważnym publicznym, czy światowym problemem.

Punkt widzenia został zaklasyfikowany do kryminału, czy fani tego gatunku znajda tu spełnienie czytelnicze? Myślę, że będą usatysfakcjonowali. Oczywiście widać tu obyczajową stronę, ale jest ona dodatkiem, nie skrada całej uwagi. Książka jest niby lekka, przyjemna, ale chwilami wprowadza psychologiczne igraszki, które skłaniają do myślenia.Małgorzata Rogala, Punkt widzenia, stron 331

 

Data premiery: 2019-01-30

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2019

 

Książka przeczytana dzięki uprzejmości wydawnictwa.


1 komentarz: