czwartek, 10 stycznia 2019

Noworoczne Anioły - Hanna Urbankowska

Nie ma jak dobrze namieszać w życiu. Zrobi to dla Ciebie twój anioł stróż!

Trzy przyjaciółki wspólnie świętują nadejście Nowego Roku. Anka - szczupła blondynka zawsze dobrze ubrana - kobieta sukcesu z wysokimi aspiracjami szuka nowej pracy, Matylda, uważała się za artystyczną duszę, pulchna brunetka, autorka książki. Zuzanna szczęśliwie zakochana w Adamie, zaręczona z księciem z bajki, gospodyni imprezy Sylwestrowej w niedbałym stroju. Każda z nich ma rewelacyjny plan na nadchodzące miesiące.


W noc kończącą rok dziewczyny maja życzenia:
Anka - nowa lepsza praca.
Najcudowniejsze wesele - Zuza.
W tym roku wydam wreszcie moją powieść - Matylda.

Dziewczyny nie zdają sobie sprawy z towarzystwa niewidzialnych opiekunów Zanael, Annael i Matiel, którzy obserwując poczynania dziewczyn z szerszej perspektywy, przysięgają sobie, że zrobią wszystko, by w tym roku młode kobiety nie zrealizowały noworocznych postanowień. Tak właśnie tak! Anioł stróż jest w stanie pokrzyżowań wszystkie twoje plany!

Jesteście ciekawi życia dziewczyn? 365 dni później? Zapraszam do lektury!


W równoległym świecie, gdzie anioły widzą wszystko, słyszą wszystko i mają moc wpływania na ciebie są w stanie odwrócić twój świat do góry nogami. Ciekawi? Bo ja byłam. Pomysł wydawał się nowy, dziewiczy i bardzo dobrze zapowiadał się na komedię. Przykład? Proszę bardzo. Annael swoją mocą i upartością kasuje mail za maile, aby udowodnić Annie, że jest coś warta, że powinna bardziej się postarać. Wam też znikają wiadomości? Może to jakiś znak?

Ciekawe jakie wy macie wyobrażenie anioła stróża? Mnie osobiście przypadła do gustu wizja Hanny Urbankowskiej. Lekką powieść o zabawnym stylu. Przecież została ona napisana z myślą o tym, by dobrze czytało się ją w zimowy wieczór przy kominku lub na rozgrzanej słońcem plaży.

Uprzedzam jednak, że jest to debiut autorki i nie jest to cudo literatury. Znajdziecie tutaj ciekawą historię, ale nie liczcie na tekst pełen znakomitych dialogów, czy opowieść idealną. Pomysł był ciekawy, ale jakoś nie w moim stylu został wykonany. Osoby lubujące się w powieściach Kordel znajdą się tu doskonale. Jeśli liczycie na lekką obyczajówkę to to jest książka dla Was.

A jakie postanowienia noworoczne macie na liście?Hanna Urbankowska, Noworoczne Anioły, stron 448 

 

Data premiery: 2018-01-16

Wydawnictwo Replika, 2018 


Książka przeczytana dzięki uprzejmości wydawnictwa.1 komentarz: