piątek, 23 listopada 2018

#nowości Wydawnictwa Zysk - @bjcczyta poleca

Już niedługo premiera "Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu". Nie można nie kojarzyć Króla Artura, Merlina, Galahada, Lancelota, legendy o Świętym Graalu czy Excaliburze - legendy arturiańskie są wręcz fundamentalne dla kultury europejskiej. A Roger Lancelyn Green, jeden z Inklingów, fenomenalnie je ożywił. W klimacie klubu Inklingów pozostają też "Bitwy w świecie Tolkiena" Davida Daya, ilustrowane kompendium wiedzy o zbrojnych starciach Ardy na przestrzeni trzech er jej istnienia. Polecamy też dwie zupełnie odmienne pozycje: "Dziewczęta myślą o wszystkim" (o tym, że wynalazki i genialność nigdy nie były wyłącznie domeną mężczyzn) oraz "Morderstwo na Święta" (klasyczny brytyjski kryminał).


Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu       Roger Lancelyn Green  Format: 130 x 215 mm       
Stron: 390       
Okładka: twarda z obwolutą       
Wydawnictwo: Zysk i S-ka       
Tłumaczenie: Władysław Jerzyński       
Wydanie: wyd. 1       
ISBN: 978-83-8116-495-5        
Sugerowana cena det.: 39,90 zł 
 

Pełna magii i niesamowitości legenda o szlachetnych rycerzach, walce dobra ze złem i miłości.
Legenda o królu Arturze jest jedną z najbardziej znanych legend w kulturze europejskiej. Od magicznego momentu, w którym Artur uwalnia miecz z kamienia, po ostatnią bitwę, Roger Lancelyn Green ożywia oszałamiający świat króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu.
Oto historie o mieczu w kamieniu, o Zielonym Rycerzu, o miłości Lancelota i Ginewry, o poszukiwaniu Świętego
Graala i o odejściu do Doliny Avalonu.

Polecamy również "Mity skandynawskie".
Bitwy w świecie Tolkiena       David Day   


Format: 140 x 210 mm       
Stron: 256     
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka       
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz      
Wydanie: wyd. 1       
ISBN: 978-83-8116-487-0       
Sugerowana cena det.: 59,90 zł     
  

Bogato ilustrowany przewodnik po dramatycznych zmaganiach sił dobra i zła w świecie Tolkienowskiego Śródziemia.
Książka przywołuje największe starcia, jakie miały miejsce na przestrzeni Bitwy w świecie Tolkiena trzech er istnienia Ardy, a także przed jej stworzeniem. David Day zwięźle opisuje ludy i bohaterów zaangażowanych w poszczególne konflikty, omawia stosowaną w nich taktykę i przedstawia plany bitew oraz dokładnie umiejscawia je w czasie, najwięcej miejsca poświęcając Trzeciej Erze, a zwłaszcza walkom stoczonym w trakcie Wojny o Pierścień. Niewątpliwą zaletą książki jest porównanie konfliktów i bohaterów stworzonych przez Tolkiena z konfliktami i bohaterami znanymi z legend naszego świata, i to nie tylko z tymi najbardziej oczywistymi, jak greckimi i skandynawskimi, lecz także tybetańskimi.
Książka zawiera liczne barwne i czarno-białe ilustracje, tabele chronologiczne oraz odsyłacze do opisów konfliktów przedstawionych w "Silmarillionie", "Niedokończonych opowieściach", "Hobbicie" i "Władcy Pierścieni". Stanowi ona tematyczne rozwinięcie "Atlasu Tolkienowskiego" tego samego autora.
Polecamy również: "Atlas Tolkienowski".


Dziewczęta myślą o wszystkim       Catherine Thimmesh

Format: 178 x 228 mm       
Stron: 120       
Okładka: twarda    
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk      
Wydanie: wyd. 1       
ISBN: 978-83-8116-358-3         
Sugerowana cena det.: 34,90 zł 
 

W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka - dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?
Książka "Dziewczęta myślą o wszystkim", począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.
     
Morderstwo na Święta       Francis Duncan  

Format: 140 x 205 mm       
Stron: 320       
Okładka: miękka       
Wydawnictwo: Zysk i S-ka       
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń       
Wydanie: wyd. 1       
ISBN: 978-83-8116-488-7        
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Klasyczny brytyjski kryminał osadzony w niepowtarzalnej scenerii angielskiej prowincji.
Kiedy detektyw-amator Mordecai Tremaine przybywa do posiadłości swojego znajomego, by spędzić święta Bożego Narodzenia tradycyjnie i z dala od londyńskiego zgiełku, zastaje na miejscu kilkanaście barwnych gości, każdy z których skrywa własne tajemnice. Jako wnikliwy obserwator ludzkiej natury, Tremaine wyczuwa napięcie ukryte pod powłoką sennej świątecznej atmosfery.
Jego najczarniejsze przypuszczenia sprawdzają się, kiedy głęboką nocą goście zamiast prezentów znajdują pod choinką zwłoki ubrane w kostium Świętego Mikołaja. Pada śnieg, powietrze jest ciężkie od wzajemnych podejrzeń, a na Tremaine’a spada zadanie znalezienia świątecznego mordercy.

2 komentarze: