poniedziałek, 3 września 2018

Żniwiarz TOM1: Pusta noc - Paulina Hendel

Jeszcze ciut i będzie rok od premiery, a ja się obijam i nie czytam tej perełki - dlaczego? Bo się boję. Bo wszędzie jej pełno i obawiam się, że wiem o tej książce już wszystko!


Pierwszy tom z zapowiadającej się serii. Serii o Żniwiarzu! Co to będzie? Nie wiem...
"Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno?"

Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Pogromca słowiańskich upiorów - tak można określić tę książkę. Bardzo dużo tu naszych legend i to było w tej książce najfajniejsze. Wreszcie coś innego. Coś bardziej znanego. Cieszyłam się z lektury. Bawiłam się znakomicie. Szczególnie opisy stworków zrobiły na mnie wrażenie - kręci mnie to co poradzę.
"Stwór był obrzydliwy, a jego niegdyś człowiecze ciało powyginane i poskręcane w niemal komiczny sposób, zwęglona skóra miejscami zaczęła odchodzić od kości. Na głowie sterczały mu kępki spalonych, poczerniałych włosów. Nie miał oczu ani ust i patrzył na nią czarnymi, wypalonymi oczodołami, szczerząc odsłonięte zęby w groteskowym uśmiechu. "

Oceńcie sami!

Tytułowym
Żniwiarzem jest Feliks. Żniwiarz to człowiek, jednak nie taki zwykły - silniejszy, szybszy i sprawniejszy od przeciętnego. Ciut podobny do Wiedźmina. Po Śmierci Żniwiarze wracają na ziemię. Bardzo kupiło mnie to. Niby mroczne, ale tak nie do końca. Serio to wciąga.
Koniecznie musicie przekonać się sami o tym. Ja wątpiłam, ale przyznaje się do błędu i lecę po kolejny tom!

  Paulina Hendel, Pusta noc, stron 432


Data premiery: 2017-05-10

Wydawnictwo Czwarta Strona, 2017


Książka należy do gatunku yound adult, który jest promowany logiem We need YA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz