czwartek, 27 września 2018

Podniebny - Kerstin Gier

Dzień mija za dniem. Jesień coraz bardziej panoszy się po kraju. Niby nic w tym dziwnego bo takie jej prawo, ale ja chcę nawiązać do ostatniego dnia lata. To właśni w sobotę skończył się pierwszy dzień #maratonbjcczyta z serialem, a zaczęła się druga doba maratonu z książką. Książką nie byle jaką! To właśnie okładka, piękna, połyskliwa skusiła mnie na lekturę. Podniebny okazał się być idealnym pożegnaniem lata, a zarazem wejście w jesienny klimat czytelniczy. Nie mogłam chyba wybrać lepszej książki na te przejcie między porami.

Kerstin Gier
po raz kolejny zabrała mnie w podróż. Owszem była to wycieczka przeznaczona dla młodzieży, ale czy do kina na bajki nie chodzą czasem dorośli? ;) A więc moją misją stało się poznanie bliżej Fanny, która rzuciła szkołę w Niemczech i właśnie odbywa praktyki w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym pieszczotliwie Podniebnym. W okresie świątecznym podupadły hotel przeżywa prawdziwe oblężenie. Towarzystwo jest tu wręcz wyborowe. Przyjeżdżaja tutaj między innymi oligarcha rosyjski, słynna łyżwiarka, autor thrillerów. No i nie byłoby prawdziwej przygodny gdyby nie źli ludzie, którzy knują i działają na niekorzyść hotelu. Fanna wraz z Benem oraz tajemniczym Tristanem będą próbować pokrzyżować szyki łobuzom, rozwiązać zagadkę skradzionego pierścionka. Czy im się to uda i jakie będą tego konsekwencje oto cała frajda z przeczytania tej książki! Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zwariowana służba, niewyjaśnione zjawiska oraz duchy. Zabawa jest przednia!

Dawno się tak świetnie nie bawiłam - chyba kłamię! - przy czytaniu młodzieżówki, ale tym razem jest tu styl który kocham, prawdziwy styl Gier i thriller dla młodzieży! Brawo!
Zagadka do rozwiązania. Do tego szczypta miłości, a może romansu - u młodzieży to bardziej zauroczenia :) - oraz walka o honor, dobre imię i pracę. Nie jest to banalna książka. Może dla dorosłych, ale jeśli czyta to osoba w przedziale wiekowym 14-16 to uważam że będzie miała super wstęp do świata trzymających w napięciu dreszczowców. Dodatkowo nie można tu nie wspomnieć o zachwycającej oprawie graficznej i twardej oprawie. Wydawnictwo spisało się w 100%!Do książki otrzymałam list oraz klucz. I wierzcie mi lub nie klucz otwiera wszystkie pokoje, co oznacza, że tu każdy znajdzie coś dla siebie. Czy będzie to tajemniczy schowek, czy cudowny apartament. Hotel Podniebny to idealne miejsce na przeżycie swojej najlepszej podróży wakacyjnej pełnej wspomnień. O wypoczynku raczej możecie zapomnieć. Bardziej liczyłabym na dobrą zabawę!

Nie przekonałam was? Ok ostatnia szansa. Znacie pewnie bajki Scooby Doo, gdzie jesteś? Oto właśnie oczami wyobraźni widzicie personel hotelu. Do tego dochodzi lekki styl Kerstien Gier, ogromna dawka humoru, znakomite opisy - nawet te o rzeczach i pomieszczeniach - a dodatkowo na końcu książki znajdziecie słowniczek, który wyjaśni wszelkie zawiłości powstałe podczas czytania - o ile sami nie dacie rady ich sobie wytłumaczyć.

Na zakończenie zostawiam fragment listu, może on przekona potencjalnych czytelników do zakupu książki.
Kerstin Gier, Podniebny, stron 440


Data premiery: 2018-09-05

Wydawnictwo Media Rodzina, 2018


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


"W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasz konsjerż, monsieur Rocher, jest do Pani dyspozycji. Liczymy, że pobyt w Château Janvier będzie wyjątkowo emocjonujący. Kto wie, może uda się Pani spotkać ducha Białej Damy! Legenda głosi, że wieczorami krąży wśród korytarzy hotelowych, szukając pokrewnej . A to tylko niektóre z licznych atrakcji oferowanych przez Podniebny!
By odkryć je wszystkie, musi Pani zajrzeć do środka - jeśli rozumie Pani, co mam na myśli."

1 komentarz:

  1. Lubię styl Kerstin Gier. A przygody Gwen i Gideona wręcz uwielbiam :) Z chęcią sięgnę po nową książkę tej autorki ;)

    OdpowiedzUsuń