środa, 30 maja 2018

Książeczki dziecięce idealne na Dzień Dziecka!!

W związku ze zbliżającym się dniem dziecka chciałabym Państwu zaproponować wyjątkowe prezenty dla najmłodszych.
 
Wydawnictwo Amber w swojej ofercie z nowościami ma ilustrowane książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat.


Przykładowo: serii "PRZYJAZNA ŁAPKA".
Są to książki, którymi zachwycają się dzieci i rodzice na całym świecie, które zdobywają nagrody, najlepsze recenzje i szczyty list bestsellerów: książki kultowe i oryginalne. Intelektualnie, emocjonalnie i artystycznie niepowtarzalne! Przedstawiają całą gamę stylów artystycznych i całą paletę barw. A wszystkie są wytworem nieposkromionej wyobraźni i talentu autorów i ilustratorów.

Dlaczego PRZYJAZNA ŁAPKA? Bo te książki mają przyjaźnie pomóc rodzicom wychowywać dzieci, a dzieciom - zaprzyjaźnić się z czytaniem i z bohaterami, którzy nie tylko sprawią im przyjemność, ale pomogą też przełamywać trudności (nieśmiałość, poczucie inności, samotność). Uczą dobrych zachowań, rozwijają wrażliwość, poszerzają horyzonty na świat, pomagają znaleźć przyjaciół i swoje miejsce wśród innych.


Kolejną propozycją są książki od Wydawnictwa Od Deski Do Deski. Mianowicie Lilka i Mateusz. Nowość to trzeci tom serii "Mateusz i zapomniany skarb".

Lilka i spółka
- Wakacyjne przygody Lilki, czyli Mikołajka w spódnicy. Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje zasady:) - sprzątanie, sprzątanie, sprzątanie, a słodycze tylko w sobotę. Które dziecko to wytrzyma? Dzieciaki obmyślają sprytne plany, jak wyrwać się z Jastarni. Tym bardziej, że pogoda nie dopisuje, a do ciotki przyjeżdża „Pan Mądraliński", czyli Wojtuś. Niestety wkrótce okaże się, że znienawidzona ciotka i przemądrzały Wojtuś, to najmniejszy problem Lilki i spółki...

Lilka i wielka afera - Druga część niesamowitych i zabawnych przygód Lilki. Czy tym razem wymarzone wakacje nad jeziorem u ciotki Franki będą beztroskie? Wszystko wskazuje na to, że tak... dopóki nie pojawią się tajemniczy poważni panowie w garniturach i równie podejrzany Johnny...

Mateusz i zapomniany skarb - Trzecia część przygód Lilka, Matusza i ich przyjaciół. Mateusz, z radością kończy drugą klasę i czeka na wakacje, które wreszcie nadchodzą. Jak zawsze jedzie na Kaszuby, gdzie tym razem wraz z siostrą, Stasiem, Antosiem i Jurkiem szuka skarbu. Co to jest równouprawnienie, czy dorośli zawsze mówią prawdę (a skądże!), dlaczego ciotka Franka mówiła czule do ryżu i czy skarb okaże się wielkim bogactwem, czy czymś zupełnie innym - o tym możecie przeczytać w tej książce!
1 komentarz:

  1. Ja w tym roku poszłam w książeczki personalnie przeznaczone dla dziecka. Bardzo fajna sprawa 😊 jakiś czas temu trafiłam również na świetny cykl od wydawnictwa Wilga - Płaczliwa kotka, Uparty jeżyk, itd. każde zwierzątko charakteryzuje się jakąś cechą, która z kolei przedstawiona jest w lekki, zabawny sposób, dzięki czemu dziecko może łatwo zrozumieć, że nie można się obrażać, czy ciągle gniewać. Zawsze sprawdzą się też baśnie i oczywiście "Pamiętnik czarnego noska"!

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń