czwartek, 31 maja 2018

GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D. - Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska

Witaj w aplikacji GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czernej D. Aby można było wyznaczyć trasę musisz wpisać miejsce, z którego ruszamy oraz cel podróży. Ułatwię Ci to podając konkretny przykład działania modułu prowadzącego. Na wstępie pragnę jednak poinformować, iż wybrana droga nie należy do najkrótszych, najszybszych, czy też optymalnych. Najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z porady innych osób, lecz obiecuję, że się nie zgubisz. Twórcami niniejszej aplikacji są Magdalena Witkiewicz oraz Marzena Grochowska. Obrazki, które będą Ci towarzyszyć w tej podróży stworzyła Joanna Zagner-Kołat. Zapraszam do skorzystania z naszych usług w imieniu producenta Od Deski Do Deski.
W celu rozpoczęcia przygody należy:
1. Określić miejsce położenia.
2. Określić cel podróży.
3. Postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Zapraszam do wspólnej podróży. Poprowadzę Cię. Wincentyna Zwyczajna-Takajakty.


Miejsce położenia:
Czarna Dupa, w której nie jedna osoba była i się tam zgubiła.
Cel podróży: Szczęście.

...

(trwa wyznaczanie trasy)

...


START. To jest sukces. Właśnie zlokalizowałeś swoje położenie. Zdajesz sobie sprawę gdzie jesteś. Jest wyjście z tej sytuacji. Teraz musisz ruszyć na przód, postawić pierwszy krok, a później nauczysz się omijać korki życiowe. Teraz jednak pomogę Ci wydostać się z tej niefortunnej miejscowości.
Musisz nadal iść prosto.
Należy pozbyć się najgorszych chwil w życiu, które są wpisane w nasz życiowy scenariusz. To te dni kiedy uważamy, że świat się skończył i słońce już nigdy nie zaświeci. Życie to droga i nie chodzi o to kto przejdzie ją najszybciej, ale kto przejdzie ją najpiękniej.
Teraz odpowiedz na pytanie, czy Twoim życiem rządzą zabobony, klątwy lub przesądy? A może dobre rady, czy kobieca intuicja? Nie poddawaj się i nie słuchaj opinii innych, bo nigdy nie wiesz kto Ci dobrze radzi, a kto sprowadza na błędną drogę.
"Każde dobre słowo, które sobie mówisz, powoduje, że w ogrodzie Twojego życia kwiaty rozkwitają, a każde złe słowo sprawia, że Twoje życie powoli usycha."
Przed Tobą ostry skręt w prawo. Po lewej stronie zostawisz wszystkie te osoby, które Cię nie lubią - bo poco Ci one? Następnie przejdź sześć punktów wdzięczności i ustaw się przy lewej krawędzi jezdni. Ostro skręć w lewo. Teraz ustal przeszkodę i zamień ją na wyzwanie. Super. Jesteśmy już w połowie drogi. Teraz musisz jednak uważać. Zbliżasz się do ronda zwanego błędnym kołem. Aby nie zjechać z trasy musisz ostro i zdecydowanie określić swoje wady i zalety oraz nie zaniżać swoich umiejętności.
"Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować."
Teraz najtrudniejsze. Okazuje się, że droga jest zamknięta i musisz zawrócić - zrób to przy najbliższej możliwej okazji. Pamiętaj jednak, aby teraz przejść tą samą drogę podchodząc do życia z radością. Używaj słów intensywnie, zamiast ciężko, czy zamień problem na wyzwanie. Ostatnia prosta przed Tobą, czyli dynamika motywacji. Prawa, reguły i zasady, to miejscowości, które musisz minąć w tej wędrówce. Osiągnęliśmy cel. STOP. Studnia marzeń znajduje się po prawej stronie. Teraz musisz tylko wybrać właściwe rozwiązanie i cieszyć się szczęściem.

Dziękuję za wspólną drogę. Prowadziła Cię
Wincentyna Zwyczajna-Takajakty.


P.S. Jeśli GPS Szczęścia nie pomógł lub aplikacja się zawiesiła sięgnij po książkę GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D. tam znajdziesz instrukcję, dzięki której przepracujesz kilka sytuacji na przykładach innych bohaterów. Nie gwarantuję, że instrukcja rozwiąże wszystkie problemy, czy odbuduję Waszą samoocenę. Jednak pamiętajcie, że każda zmiana zaczyna się od pierwszego kroku, i a nóż rozwiązanie kryje się na stronach tej niewielkiej książki? Może ten poradnik nie sprawi, że nagle szklanka zrobi się do połowy pełna, jednak zapewniam, że skłoni do refleksji, zmotywuje do działania, czy zainspiruje, a z pewnością poprawi humor.


Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska, GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D, stron 256


Data premiery: 2018-04-18

Wydawnictwo Od Deski Do Deski, 2018


Książka przeczytana dzięki uprzejmości autorki. Zapraszam na jej fanpage. Książka przyszła pięknie zapakowana od wydawnictwa za pośrednictwem poczty książkowej.


https://www.facebook.com/witkiewicz/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz