środa, 27 grudnia 2017

Miasteczko TOM1: Serce z piernika - Magdalena Kordel

Święta, święta i po świętach. Okres magii przeminął, ale zapach pierników jeszcze pozostał. Zdradzę coś... nie tylko zapach, bo serce z piernika pozostanie w pamięci jak każda książka Magdaleny Kordel, a szczególnie te o świętach, czytane w takim okresie. Piernikowa magia działa tu na każdego: bohatera, czytelnika, słuchacza. Uwaga zdradzę przepis na idealną pierniczkową książkę autorki.
Serce z piernika powstaje przy miksowaniu babki uciekinierki z Klementyną piernikową czarodziejką. Do tego powolutku dodajemy Dobrochnę dziewczynkę o błyskotliwym umyśle oraz szczyptę doktora Piotrusia pracoholika, kawaler nielubiący dzieci. Mieszankę należy doprawić magią świąt i obsypać przewrotnym losem. Zwieńczeniem całości będzie dekoracja z  niesamowitego talentu językowego autorki. W ten sposób otrzymamy cudowną, ciepłą, pachnącą świętami i dzieciństwem powieść.

Po przeczytaniu takiego perniczka, w głowie zostaje: przedgrudzień, wszechobecny zapach pierników, zwrot Skarlet Ohara. Znajdziemy tu również garść szkiełek Królowej Śniegu porozrzucanych po współczesnym świecie.

Piernikowa magia działa przez całą książkę na wszystkich bohaterów. Los, Duch Świąt i babka Agata namieszają w życiorysie Klementyny i jej córki Dobrochny. Święty Antoni i tym razem pomoże znaleźć, co zagubione, odkryć, co zakryte, odnaleźć, co najważniejsze.
Kiedy Klementyna zaczyna w październiku wypieki świątecznych pierników jeszcze nie wie, że nadchodzi najbardziej pracowity czas dla niej. Nie no, to że trzeba zrobić milion kilogramów ręcznie ozdabianych pierników na zamówienie to wiedziała, ale że babka Agata, sprawi wiele problemów i że w niej samej coś pęknie, to zaskoczyło nie jedną osobę. Piernikowy dom, który wyczerpał jej ręce i stał się dodatkowym wspomnieniem rodzinnej kamienicy z przed lat zdominował uczucia. Duch Świąt Bożego Narodzenia namieszał w sercach i głowach bohaterów, aż tak, że matka z córka i babką zaryzykują i zmienią wiele. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Kolejna idealna pozycja autorstwa mistrzyni dobrego nastroju i biegłego języka.

Ciepła pełna zabawnych zwrotów akcji i ludzkiej życzliwości książka o czarach i magii, jakie w naszym życiu może dokonać tylko inny człowiek, który zrobi coś bezinteresownie dla drugiego człowieka.
Jeżeli jesteś ciekawy, kogo i co jest w stanie uratować niepozorna kobitka - przeczytajcie książkę.
Jeże jesteście ciekawi jak Święty Antoni zjawia się u Klementyny - przeczytajcie książkę.
Jeżeli potrzebujące poczuć magię w swoim życiu - przeczytajcie książkę.
Jeżeli czytaliście inne recenzje wiecie, że warto przeczytać tę książkę.Magdalena Kordel, Serce z piernika, stron 400


Data premiery: 2017-10-25

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak , 2017 


Za książkę i piernikowe serce dziękuję Wydawnictwu ZNAK

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz