piątek, 17 listopada 2017

It ends with us - Colleen Hoover

Czułam się zaintrygowana tytułem. Miałam świadomość, jak wiele tracą tytuły na polskim tłumaczeniu. Tym bardziej nie mogłam się doczekać kolejnej lektury. Poznałam już twórczość Colleen Hoover. Doskonale się relaksuję z jej książkami, jednak opis tej nowej publikacji nieco odbiega od jej standardu. Czy mi się podobało? O tym już dalej...
"Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić."
It ends with us była niezwykle emocjonalna. Jej temat wzruszał i budził we mnie bunt przed przemocą. Jednak w tym wypadku autorka udowadnia, że łatwiej jest oceniać niż przyznać się samym przed sobą do porażki.

Gdy poznajemy Lily Bloom, próbuje ona się uporać ze swoimi uczuciami po śmierci ojca. Nieoczekiwanie na dachu budynku, na którym poszukiwała samotności pojawia się Ryle Kincaid. Gdy ją dostrzega zaczynają rozmowę. Niezobowiązująca wymiana zdań i świadomość tego, że gdy tylko się rozstaną nigdy więcej się nie spotkają powoduje, że dzielą się ze sobą najbardziej skrytymi i mrocznymi uczuciami.
Jednak na tę historię wpływ będzie miała również relacja z wczesnej młodości Lily. Colleen Hoover wielokrotnie, głównie za sprawą pamiętników Lily, przenosi nas w czasie do lat, gdy Lily była nastolatką. Ten zabieg ma na celu po pierwsze, a może przede wszystkim, ukazać wyjątkową relację Lily i jej przyjaciela Atlasa. Pokazuje także skomplikowane relację łączące jej rodziców, z którymi Lily się nie zgadzała, a i też nie rozumiała. Była pewna, że tak nie powinno być.
Przeszłość staje się dla czytelnika fundamentem relacji, które pojawią się w dalszej części książki. Podejmiesz się próby oceny historii dorosłej już Lily? Słowo „ocena” jest w tym wypadku kluczem do całej opowieści.

Czy niezwykły mężczyzna jakim jest Ryle stanie się lekiem dla Lily?
Czy są emocje nad, którymi nie panujemy?
Złość, żal, zazdrość… - to emocje, które jeśli im się poddamy potrafią zniszczyć najpiękniejszy związek.
Jak w tej relacji odnajdzie się Lily? Ta, która obserwując relacje własnych rodziców szybko wydała osąd. Co zrobi gdy znajdzie się w podobnej sytuacji? Czy będzie w stanie podjąć właściwe decyzje?

Autorka w niezwykle emocjonujący sposób pokazuje, a właściwie udowadnia jak łatwo oceniać innych i jak trudno dostrzec błędy we własnych działaniach. Ta historia ogromnie mną wstrząsnęła. Z rozdziału na rozdział, atmosfera pełnej euforii miłosnej relacji zmierza ku zagładzie. Która decyzja okaże się właściwa? Wybaczyć czy odejść? To są pytania z którymi będziemy musieli się zmierzyć czytając tę historie. Natomiast autorka zrobi wszystko, aby ich podjęcie okazało się dla nas czytelników równie trudne jak dla bohaterki. Czy doczekamy się w tej historii happy end’u? Cóż… Koniecznie przekonajcie się sami.

 

  Colleen Hoover, It ends with us, stron 352


Data premiery: 2017-10-11

Wydawnictwo Otwarte, 2017


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz