sobota, 21 października 2017

Ogień, który ich spala - Brittainy C. Cherry

Powiadają, że są cztery żywioły: powietrze, ogień, woda i ziemia. Tak też swoją serię zaplanowała Brittainy C. Cherry. Nic dziwnego, że autorka znakomicie odnalazła się w tym świecie. Romans to jej konik, a każda książka to nowa, piękna, wzruszająca historia, trzymająca za serce. W swojej twórczości chce pokazać to czego sama się nauczyła. Sztuka teatralna nie jest jej obca, a w cyklu Elements. Żywioły. pokazuje ją całemu światu.
"Dusza chłopaka stała w płomieniach,
spalał każdego, kto się do niego zbliżył.
Dziewczyna podeszła, nietrwożna popiołów,
którymi przeznaczone było im się stać."
W tej części znajdziemy dwa zwaśnione rody - prawie jak z bajki. Czytając Ogień, który ich spala odniosłam wrażenie, że zostałam zaproszona do teatru. Co prawda nie ma tu podziału na role, czy akty, jednak podczas lektury odnosi się takowe wrażenie. Drugi tom jednak odrobinę mnie rozczarował. Myślałam, że ogień będzie tu głównym bohaterem, że będzie rozpalał ciekawość, że będzie podsycał nienawiść, że będzie ogrzewał atmosferę. Ta część zdecydowanie  nie zaspokoiła moich czytelniczych doznań w pełni. Jest ona raczej kierowana do młodszego pokolenia.

Brittainy C. Cherry stworzyła historię o osamotnieniu, porzuceniu, nałogach, problemach z agresją, czy chorobach. Logan jest uzależniony od narkotyków i aby przetrwać musi nauczyć się odmawiać. Alyssa to dziewczyna, która pomaga Loganowi, a to nie jest łatwe. Wpływ rodziców, bogactwo, brak zrozumienia, czy zwykłej pomocy sprawia, że historia staje się bardzo negatywna. Alyssa jako jedyna była odporna na ogień, pewnie jakieś tajne moce miała, albo ochronny skafander. Jej dobroć sprawiła, że chciałam wiedzieć jak się zakończy ta historia. 

Ogień, który ich spala to losy Logana, który jest przykładem napiętnowanego brutalnie dziecka. Alyssa zaś to przykład osoby, która żyje pod presją. Jej idealna, perfekcyjna matka jest bardzo wymagająca. Ta  mieszanka musiała kiedyś wybuchnąć.
"Powstali z popiołów,
spłonęli ponownie.
On nie zapomniał jej blasku,
Ona nie zapomniała o nim." Brittainy C. Cherry, Ogień, który ich spala, stron 450 

 

Data premiery: 2017-01-25

Wydawnictwo FILIA, 2017


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz