środa, 5 kwietnia 2017

Szeptane opowieści - Anna Dutkiewicz

Napiszę tak: Jeśli jesteś kobietą po 35 roku życia i dom i rodzina zabiera Ci cały czas, znajdź chwilę i przeczytaj tę książkę! Ja ją dostałam za co serdecznie dziękuję, ale z ciekawości zajrzałam do środka i już mnie tam zamknięto... Książka mnie pochłonęła! Przeczytałam ja w kilkanaście godzin. Lekka i bardzo dobrze napisana!
"Magda, miłośniczka rękodzieła, prowadzi nietypowy sklep pod nazwą Szeptane Opowieści. Razem z Piotrem, swoim pracownikiem, jeździ po kraju, wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi, ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu, ale sama ma duży problem, by wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej, ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych, jej największa bolączka, stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu?"

Szeptane Opowieści wprowadzą Cię w dobry nastrój i zachęcą do wiary w lepsze jutro. Oczywiście autorka nie zapomniała o kobiecej ciekawości i zaspokoiła ją przepisami, które znajdują się na końcu książki. Nie jest to pierwsza tego typu pozycja na mojej półce, więc nie zszokowało mnie to. Z pewnością nie jedna z pań przeczyta książkę, aby poznać fenomen niektórych ciast ;)

Jest to kolejny debiut jaki miałam przyjemność czytać i autorka Anna Dutkiewicz wspaniale radzi sobie w obyczajowej tematyce. Ciepła i pełna ciekawych zwrotów akcji historia wciąga czytelnika i nie daje mu odejść od lektury. Relaks z taką książką to czysta przyjemność. Gdyby nie to, że dostałam książkę w prezencie od wydawnictwa i gdyby nie to, że miałam ochotę przeczytać coś lekkiego - nie do pilnej recenzji - pewnie bym po nią nie sięgnęła. Okładka była mało zachęcająca i szczerze bałam się, że będzie to cnotliwa i pełna nierealistycznych wydarzeń bajka dla samotnych kobiet. Jak bardzo się myliłam. I dobrze. I dziękuję mojej wydawniczej duszy, że mi ja poleciła!


Szeptane opowieści to współczesna literatura, która  przedstawia zawirowania ludzkiego życia - jak w jednej chwili może się rozpaść zarówno małżeństwo jak i dobrze prosperujący związek. Każda z nas była zakochana po uszy, Magda również, ale czy aby na pewno w odpowiednim mężczyźnie? W trudnych chwilach zazwyczaj okazuje się, że pomoc przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Autorka napisała książkę lekkim i przystępnym językiem, a opisy Szeptanych opowieści jak i pieczonych przez główną bohaterkę ciast sprawiają że człowiek czuje się jakby tam był. Każda kobieta zawsze - no prawie zawsze ;) - do wszystkiego dopowiada sobie swoją część historii, co nie rzadko jest bardzo zgubne.
Anna Dutkiewicz stworzyła poradnik jak radzić sobie w związku. Jak ufać drugiej osobie. Daje nam przykład jak rozmawiać szczerze nie tylko z drugą osobą, ale również z samym sobą. Ile razy obwiniamy się za coś, a ile razy wybaczamy sobie sami? Czy nasza duma jest warta późniejszych uczyć, czy rozczarowań? Zapewnić Was mogę, że podczas czytania jak i po zakończeniu przemyślicie podejście do życia. Wasze tu i teraz będzie inne. Wasze wewnętrzne potrzeby ujawnią się i będziecie chcieli realizować swoje cele i plany. Wszelkie przeszkody będziecie pokonywać jak koń champion w skokach. Los bywa niesprawiedliwy, ale do ciekawego życia trzeba mieć te dobre i złe chwile. Docenimy co mieliśmy i co mamy, a w przyszłości będziemy bogatsi w wspaniałe doznania.

Anna Dutkiewicz, Szeptane opowieści, stron 336
Data premiery: 2017-02-27
Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2017


Książkę dostałam w prezencie od portalu RzeczGustu.

 Recenzja napisana w ramach podziękowań.


http://www.rzeczgustu.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz