środa, 28 grudnia 2016

Tarzan: Legenda (2016) - The Legend of Tarzan - recenzja filmu

The Legend of Tarzan to przygodowa produkcja USA, której reżyserem był David Yates. Czy Wam się spodoba czy nie, zależy tylko i wyłącznie od tego jak podchodzicie do strawy ról aktorów. Nie da się ukryć, że w moim świecie filmowym - horrory i wampiry to codzienność. Alexander Skarsgård znany mi osobiście z serialu Czysta Krew tym razem wciela się w rolę Tarzana. Margot Robbie gra piękną Jane. I oczywiście dobrze nam znana opowieść o chłopcu, którego znalazły małpy. Relacje nawiązane przez lata owocują w przyszłych zdarzeniach, ale fabuły nie będę Wam zdradzała.

Skupię się tylko i wyłącznie na pracy aktorów oraz akcji filmu. O dziwo, byłam zaskoczona, że tak dobry "materiał" na film wlecze się z minuty na minutę. Nie łatwo się ogląda filmy, które usypiają widza, a w ciągu trzech minut akcji doprowadzają go do obłędu. Pozytywnego obłędu. Gdyby nie budowanie, dość długie budowanie całej fabuły, film sprzedałby się sam i to bardzo dobrze. Główne akcje, a jest ich cztery, są dopracowane i bardzo dobrze się je ogląda. Perfekcja każdego detalu pobudza kubki smakowe widza.

Jeśli jesteście zwolennikami dobrej akcji to polecam Wam ten film, jednak musicie nastawić się na mały zawód, niedosyt. Główny bohater przedstawiony jako umięśniony, posągowy władca lasów, mało określa relację pomiędzy postaciami. Nie mamy tu do czynienia z bajkową wersją słodkiego chłopca i młodego zakochanego mężczyzny. Widzimy tu władczego, pewnego siebie, ale zamkniętego w sobie, wyrośniętego dzikusa. Odrobina cywilizacji jaką mu dali nie pomada w dalszym odbiorze. Osobiście najbardziej naszego tarzana lubię za ostatnią, główna scenę, która jest pokazem jego zdobytych umiejętności.


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć zwiastun filmu.


Film oceniam na 6/10* - filmweb.
Więcej o filmie przeczytacie na portal RzeczGustu, gdzie znajduje się cała recenzja.


David Yates, The Legend of Tarzan, czas 1 godz. 49 min.

Data premiery: 2016-06-27Recenzja napisana dla portalu RzeczGustu, wydanie DVD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz