niedziela, 18 grudnia 2016

Detektyw Kris. Wzlot – Piotr Trzebuchowski

Krótko, zwięźle i na temat - to kilka słów, które idealnie opisują tę książkę. Autor nie tylko doskonale zwodzi czytelnika, ale ze strony na stronę podkręca akcję. Jeśli szukasz książki na jeden wieczór, która skradnie twoje serce to Detektyw Kris. Wzlot zdecydowanie się do tego nadaje. A jeśli nadal szukacie prezentu dla chłopaka, taty, czy brata to już znaleźliście! Książka idealnie nadaje się na między świąteczny czas czytania. Jedyne sto czterdzieści cztery strony są zadziwiająco dobrze napisane i czytelnik nie odłoży ich na półkę nim nie dowie się, kto stoi za tajemniczą sprawą.

Krzysztof jest czterdziestodwuletnim facetem po przejściach, bez domu, bez miłości, bez planów na przyszłość. Jego aktualne zajęcie to szukanie noclegu i szperanie w śmieciach. Można tak żyć, ale on, były wojskowy znajduje pewnego dnia dzwoniący telefon i dwieście złotych. Odbiera telefon, a jego tajemniczy zleceniodawca wyznacza mu zadanie. Jak się później okaże pierwsze zadanie. Pomimo wątpliwości i długiego czasu oczekiwania na konkretne informacje, decyduje się na współpracę. Wiele tajemnic, niedokończone rozmowy, oraz dziwna sytuacja podczas pierwszego zadania, dają Garusowi do myślenia, kto tak naprawdę go wynajął?

Jak szybko losy człowieka potrafią się zmieniać? Z dnia na dzień? W jednej chwili? Piotr Trzebuchowski w swojej nowej powieści udowadnia, że życie płata nam wiele psikusów i każdego dnia spotyka nas coś innego, nowego. W jednej chwili możemy być bogaci, a zaraz biedni, a w wyniku pewnych zdarzeń możemy być wplątani w dość specyficzną sprawę. Autor dał nam książkę, która już od pierwszych stron zawiera wiele ciekawych motywów. Główny wątek jest bardzo dobrze opisany i mimo kilku pobocznych informacji, cały czas skupiamy się na tym, co dzieje się z bohaterem. Nowe zadania, które dostanie Krzysztof są dla niego wyzwaniem, ale też dobrą zabawą. Poznaje też tajemniczą kobietę, która jak się okaże przez przypadek trafiła w samo serce akcji.

Jeśli lubicie szybkie i ciekawe zwroty akcji oraz dobrą lekturę to serdecznie polecam Wam Detektyw Kris. Wzlot, który rozpoczyna się od upadku, a później następuje wzlot, ale czy udany i satysfakcjonujący Krzysztofa musicie doczytać już sami. Z pewnością będzie to polecana lektura, która zaciekawi nie tylko fanów powieści detektywistycznych. Śledztwo, z jakim mamy do czynienia zaskakuje nie tylko bohatera, ale również czytelnika. Piotr Trzebuchowski daje możliwość czytelnikowi rozwiązywania zagadki i wgłębiania się w sprawę wraz z kolejnymi stronami. Ciekawa jestem czy rozwiążecie sprawę przed bohaterem, czy razem z nim zgadniecie, kto jest złym charakterem tej książki.

  Piotr Trzebuchowski, Detektyw Kris. Wzlot, stron 144

Data premiery: 2016-12-09

Wydawnictwo Novae Res , 2016

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res. Egzemplarz recenzencki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz