poniedziałek, 31 października 2016

Relacja z 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbyły się w dniach 27-30 października 2016 r. Targi to promocja dla autorów i moment na wydawnicze nowości. Czytelnicy moją spotkać się i porozmawiać ze swoimi ulubionymi twórcami bestselerów. Targi to też chwila spotkań dla blogerów oraz otwarte miejsce dla publiczności, która przychodzi tylko pooglądać.
Ja jednak wybrałam się na targi w celu zakupu najnowszej i jeszcze przedpremierowej pozycji "Niebezpieczna gra", która jest drugą częścią po "Grze pozorów".
Autorka przywitała mnie, początkującego blogera bardzo miło. Rozmowa sama się kleiła i wspólna chwila spędzona w miłym towarzystwie zaowocowała informacjami, które będą "ujawnione" dopiero przy mojej recenzji - więc wypatrujcie nowych wpisów. Pani Joanna ma kilka książek już na swoim koncie, jednak ja pojechałam zapoznać się z dwoma różnymi seriami.
Pierwsza seria, która mnie urzekła to "Aleksandra Wilk".
Druga gromadka należy już do cyklu "Burzyński i Majewski".


Ale oczywiście targi to możliwość narobienia zaległości zakupowych, ale również poszerzenie swojej wiedzy oraz miłe rozmowy z autorami. I tutaj wiedziałam, że będzie miło, ale pełna zaskoczenia byłam spotkania z Panem Remigiuszem Mróz. Nie dość, że pisarz jest bardzo miły -  mimo tak dobrych prawniczych książek - chodzi o mocną serię :) - to zna swoich fanów. Bardzo zaskoczona byłam, gdy powiedział mi "niedawno była u Pani recenzja" ! No po prostu, aż w sercu się ciepło zrobiło! Nie pisałam jeszcze o seriach tego autora, a jedynie o opowiadaniu w zbiorze pod tytułem "Rewers". Sami rozumiecie jaki to zaszczyt jest dla nowego blogera, gdy tak znany autor czyta wasze opinie. Oczywiście do recenzji innych pozycji będę Was odsyłała jak tylko przeczytam i
napiszę.


W najbliższym czasie możecie się spodziewać recenzji "W cieniu prawa", która - nie licząc opowiadania - pojawi się jako pierwsza książka przeczytana tego autora.

Po chwili zaaferowania w celu ochłonięcia udałam się po kolejny autograf do Pani Ewy Wachowicz. Tutaj już spokojnie, kulinarnie nawiązałyśmy "rodzinną" r
ozmowę, a po niej nastąpiła dłuższa chwila
odpoczynku.


Czas na kawę, herbatę i posiłek. Stanie w długiej kolejce do Pana Mroza po porannej trasie wymagało małej regeneracji. Po której udaliśmy się na zakupy książkowe, w których nabyłam dwie ciekawe pozycje. Znacie którąś?
"Kamfora" i spotkanie z Małgorzatą Łatką - Wydawnictwo Czwarta Strona

"Pułapka" - Wydawnictwo Czarna Owca
Targi to również chwila na spotkanie z "konkurencją", czyli miłe chwile - mimo, że tak krótkie - na rozmowy pomiędzy blogerami. Gdyby czas nie gonił to pewnie rozmowa nie kończyła by się :) Miłe spotkanie z Martą oraz Tomkiem - blogi, które Wam polecam od początku istnienia mojego bloga - pogłębiło znajomość już nie tylko internetową. Jeszcze raz serdecznie zapraszam Was na ich blogi.


Na regale u Marty Mrowiec, BJC dobry film i jeszcze lepsza książka, Nowalijki

Na zakończenie targów oczywiście wymiana książkowa, w której udało się upolować kilka pozycji. Znacie którąś już? Polecacie mi coś? Dajcie znać, która wpadła Wam w oko i której jesteście ciekawi.Po tak intensywnym dniu - ja na targach byłam tylko w niedzielę 30 października - wróciłam z rodzina do domu i jeszcze długo opowiadałam co się działo. Wrażenia jeszcze do tej pory całkowicie nie opadły więc relację macie naprawdę na gorąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz