niedziela, 21 lutego 2016

Cykl Niezgodna: Wierna - Veronica RothNie spodziewałam się takiego zakończenia, gdy czytałam pierwszą część. W takcie czytania przeszło mi to przez myśl, ale strasznie mi się podobało. Mimo, że druga część mnie trochę znudziła, ale trzecia nadgoniła tempem i w końcu wiem jak się skończyła historia!
Najlepsze w tym jest to, że to nie całkiem koniec bo do przeczytania mam jeszcze część czwartą "Cztery".
To już będzie podsumowanie i łączenie scen innymi oczami - mam taką nadzieje, ale co to będzie to wyjdzie w trakcie czytania. Osobiście takie coś preferuję, gdy książka jest dobra. Jako zakończenie cyklu będę ją czytała z ciekawością - chyba że mnie pokona, ale w to wątpię... :)
Cały cykl jest nadal czytany w związku z wyzwaniem Czytam Opasłe Tomiska, do którego możecie sami dołączyć, a ja serdecznie zapraszam. Obecnie jestem na 23 miejscu :)

Ale czas wrócić do samej książki, bo pewnie czekacie na moją opinię...

Wierna to już trzeci tom trylogii Niezgodnej i cyklu Niezgodnej.

Co tym razem zrobiła Tris? Jak skończyła się wojna frakcji? Co się stało z tym, że jest Niezgodna? Jak zakończy się rozwiązani zagadki i otwarcie kostki? Zacznę od małego podsumowania... 
Pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago - każdy teraz chciał władzy nad miastem. Było pięć frakcji, ale jak już wiemy społeczeństwo ma jeszcze dwie dodatkowe, o których albo się nie mówi, albo są one już zniszczone. Bezfrakcyjni oraz Niezgodni są wybrykami natury i nic im się nie należy. Społeczeństwo frakcyjne legło w gruzach – podzielone walką o władzę. Jednego tyrana zastąpił drugi. Miastem rządzą niepodzielnie bezfrakcyjni. Tris wie, że czas uciekać. Lecz co znajdzie poza znanymi jej granicami i murem, który teoretycznie jest nie do pokonania? Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa? A może nie ma tam żadnego świata? Co jeśli ich decyzja jest błędna i nie wrócą z wyprawy?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziemy w tej części. Jest ona nie tylko rozwiązaniem, ale również pokazuje nową rzeczywistość, która zaskoczyła bohaterów. Nowe miejsce okazuje się jeszcze większym kłamstwem. Gdy Tris spotyka David'a kolejny raz musi dokonać niemożliwego wyboru. Odwaga, wierność, poświęcenie czy miłość? Czy po raz kolejny dojdzie do rozlewu krwi?
W nowym otoczeniu nasza para jest dobrze znana. Szybko odnajdują się oni w nowej sytuacji i w nowych rolach. Ich odwaga doprowadziła ich do tego, że musieli zrezygnować z świata, który dobrze znali - tak im się wydawało...

W każdym razie zrezygnowali ze wszystkiego co do tej pory znali. W pewnym momencie byłam bardzo zła, że Cztery nie weźmie Tris za włosy i nie wbije jej do głowy co ma robić i do ją opętało, że robi to co robi. Na szczęście Tris podjęła - jak wiadomo słuszną decyzję i postąpiła jak przywódczyni. Akcja nabrała tępa i zaś po raz któryś w tej części byłam zaskoczona. Czytanie nabierało tępa i nie było opcji żeby skończyć czytać nie dowiedziawszy się co było dalej.

Problemem jednak był natłok informacji i duża ilość bohaterów, ale może przez to właśnie tak spodobała mi się ta część? W oczekiwaniu na finał czytałam a kartki same leciały. Moja własne zakończenie było zupełnie inne niż autorki, no ale pozwala ono na domysły i niekończącą się historię "co było dalej"...

Fragment książki dostępny na stronie wydawnictwa AMBER:
"Tris, Christina i Cara znajdują się w areszcie w siedzibie Erudycji. Czekają na rozprawę. Tobias, który udaje sprzymierzeńca swojej matki, Evelyn Johnson, prosi ją, by Tris była przesłuchiwana jako pierwsza. Ponieważ dziewczyna jest odporna na działanie serum prawdy, może przedstawić taką wersję wydarzeń, która automatycznie oczyści z zarzutów Christinę i Carę. Podstęp się udaje i wszystkie odzyskują wolność.
Okazuje się, że w mieście powstała nowa organizacja – Wierni. Chcą przywrócenia frakcji i wypełnienia misji przedstawionej w nagraniu Edith Prior: zorganizowania misji wywiadowczej poza miasto. Tris zostaje zaproszona wraz ze swoimi przyjaciółmi na tajemne spotkanie nowego ugrupowania. Okazuje się, że jego przywódczyniami są Cara i Johanna. Cara bierze na siebie misję wywiadowczą, do której zaprasza Tris, Tobiasa, Petera, Christinę, Tori i Zekego. W zastępstwie Zekego, który nie chce opuszczać miasta, ma jechać jego brat Uriah. Johanna ma w tym czasie zorganizować powstanie w mieście i obalić Evelyn."Veronica Roth, Wierna, stron 301

Data premiery: 2014-04-29

Wydawnictwo AMBER , 2015


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz