sobota, 6 lutego 2016

Cykl Niezgodna: Niezgodna - Veronica RothGdy dostajesz na prezent duże opakowanie nie jesteś świadoma, że to właśnie książka....

Gdy pod choinką znalazłam duże opakowanie nie zdawałam sobie sprawy co to może być. Cykl Niezgodna - czyli cztery części w jednym - jest to strasznie grupa księga... Jak ją opisać, dzielić na części, czy opisać w całości? To mył mów dylemat...
Zdecydowałam opisać w częściach, bo po pierwsze długo trzeba by było czekać na moją opinię, a po drugie jak tu opisać cztery książki na raz? Częściowo? W całości? Jak długi byłby to post?

Jestem w trakcie więc nie napisze Wam ani jak się kończy całość, ale jak to leci po kolei, ale czyta się rewelacyjnie. Strony pochłania się szybko i z chęcią czytania dalej.
Zapraszam do czytania...Niezgodna zostanie ukończona w ciągu dwóch dni, ale co mam napisać, skoro widzieliście film?
Że książka opisuje dokładniej to co pominęliśmy w filmie? Że jest dokładniejsza i bardziej czuje się emocje? To tak jak zawsze.
Ja jestem zaskoczona tym, że strasznie fajnie jest napisana, że czytanie jej to idealny relaks po ciężkim umysłowym dniu w pracy.
Oczywiście nie ma samych oh i ah, no oczywiście nie będzie się podobała wszystkim. Historyjka o miłości i słodkich oczkach nie jest dla osób, które lubią kryminały, ale napisze Wam tak - coś lekkiego w wolnej chwili między jednym zabójstwem a drugim ;)


Coś lekkiego, hm... gdy patrzę na całość cyklu 4w1 ciężko napisać, że jest to torebkowa książka :) Sami rozumiecie... Ale jeśli chodzi o treść to jest to coś czego się nie spodziewałam. Po filmie myślałam, że opis całości to nudne sto stron opisów gdzie jest dana osoba i co robi, a tu takie zaskoczenie. Ale dobra czas coś napisać o samej treści.
Naszą bohaterkę poznajemy gdy siedzi na stołku a matka obcina jej końcówki włosów. Tris opisuje gdzie i jak mieszka. Dowiadujemy się iż zbliża się dzień testu podczas, którego jeden wybór może cię zmienić...

Rozmowa z mamą daje jej do myślenia kim jest i kim chce być, ale czy w stu procentach jest ona przekonana? Co wybrać?
Altruizm - bezinteresowność, Nieustraszoność - odwaga, Erudycja - inteligencja, Prawość - uczciwość, czy Serdeczność - życzliwość. Jest to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w ceremonii musi wybrać frakcję zgodną z wynikami testów lub z własnym sumieniem. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bez frakcyjnego i wykluczony ze społeczeństwa.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...

Beatrice dokonuje wyboru, który zaskakuje są samą. Przynależała do frakcji Altruizm i swoją rodzinę, zostawia. Wybiera Nieustraszonych. W tym momencie w chwili tak zwanego "pasowania" nowych - które jest zaskoczeniem dla niej, ale też pierwszym testem zmienia imię na Tris. Od tego czasu musi przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość...Czy przyjaźń okaże się prawdziwa? Czy walka o pozycję na liście będzie krwawa? Czy Tris da sobie sama radę, czy będzie potrzebowała pomocy?

Wybuch walka między frakcjami. Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, nawet przed najbliższymi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Nie spodziewałam się, że 290 stron przeleci mi między palcami. Dobrze, że dostałam całość w jednym pakiecie bo przewrócenie dwóch kartek zaczyna się ciąg dalszy przygód bohaterów w Zbuntowanej...


O samej autorce wiem tyle, że napisałam książkę mając dwadzieścia jeden lat - obecnie jest w moim wieku i bardzo ciężko oceniać mi taką osobę. Przy kto się czyta same krytyki na jej temat. Gdyby jej seria nie była dobra to powstał by film? Chyba nie, więc moim zdaniem może i błahe podejście do pewnych spraw jest specyfiką nowicjusza, a może zamiarem pisarza? Ja jej debiut oceniam na 9/10 mimo pewnych niedociągnięć to jej cykl stawiam na jednej półce z "Igrzyskami śmierci" pióra


Veronica Roth, Niezgodna, stron 290

Data premiery: 2012-03-20

Wydawnictwo AMBER , 2015


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz